Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

روش های منحصر به فرد برای نمایش داده ها در سایت

روش های منحصر به فرد برای نمایش داده ها در سایت

داده ها نقش مهمی در عصر دیجیتال ایفا می کنند و فناوری های جدید برای جمع آوری داده ها حیاتی می باشند . در واقع طراح هنگام طراحی سایت همه المان ها را بر اساس داده های مورد نظر خود طراحی می کند . در حال حاضر اطلاعات زیادی وجود دارد که برای انتقال به سایت دارای مشکلاتی می باشند اطلاعاتی که دارای ارقام و آمارهای متنوع می باشند و کاربران با دیدن آنها گیج می شوند . سوال اینجا مطرح می شود چگونه این همه دیتا را به درستی در سایت قرار دهیم تا کاربران بتوانند از آن بیشترین بهره را ببرند ؟


Infographics ( تایپوگرافی)

در این روش طراحی می خواهد به صورت گرافیک اطلاعات را به کاربر نمایش دهد . یک اینفوگرافی اساسا برای هرچیزی می توان آن را ساخت و از آنجای که ذهن انسان تصاویر را بهتر از متن جذب می کند برای مخاطب و بازدید کننده سایت راحت تر می باشد . متاسفانه اینفوگرافی بیش از حد در تمامی سایت ها استفاده می شود به طوری که کاربران نمی دانند کدام اینفوگرافی اهمیت بیشتری در سایت دارند باید توجه داشت استفاده بیش از حد از این روش نیز کاربران را ناراضی می کند در واقع زمانی از اینفوگرافی در سایت استفاده می شود که می خواهید کاربران را با حجمی از اطلاعات مهم روبرو کنید و یا می خواهید متنی در سایت قرار دهید که بسیار طولانی است در این زمان در نتایج آن متن می توانید به عنوان جمع بندی از اینفوگرافی استفاده نمایید . همچنین طراحی اینفوگرافی نیز در جذب کاربران بسیار مهم و حیاتی می باشد . نوع رنگ ، نوع نمودار و متن درون آن باید همخوانی با سایت داشته باشد . توجه داشته باشید فقط تعدادی آمار و نمودار و متن در اینفوگرافی کار درستی نیست بلکه سازماندهی این داده ها می باشد که یک اینفوگرافی درست را تشکیل می دهد . در عین حال یک اینفوگرافی باید داده ها را تجزیه و کم نماید .


نمودار ها

همان طور که می دانید نمودار ها جایگاه ویژه ای در سایت دارند . با این روش طراح می تواند به سرعت برخی از اطلاعات را به کاربران به صورت شفاف انتقال دهد . نشان دادن سود ، ضرر ، آمارهای مختلف و... با نمودار برای کاربران جالب تر از متن های آنها می باشد . همچنین این کار در بعضی موارد باعث اعتبار دادن به سایت می شود البته باید توجه داشت هنگام استفاده از نمودارها در سایت آنها باید به صورت درست و واضح در بخش ها مناسب آن قرار گیرند در بعضی سایت ها قرار نگرفتن درست نمودار ها در سایت ظاهر سایت را زشت می کند.


داده های زیبا

برای جلوگیری از دادهای نامرتب در سایت روش های زیادی وجود دارد و باید از روش های خلاقانه استفاده کرد مانند فراکتال انتزاعی و یا صورت فلکی . این روش ها باعث ایجاد داده های زیبا در سایت می شود که چشم هر ببینده ای را به خود جذب می کند . با استفاده از موقعیت های جغرافیای و تلفیق رنگ ها کاری کنید که داده های شما موقع نمایش به خوبی در سایت بدرخشد و مخاطب را جذب نماید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (142)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2033


  • روش های منحصر به فرد برای نمایش داده ها در سایت