Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

طراحی سایت برای کودکان – یک چالش جدید

طراحی سایت برای کودکان – یک چالش جدید

طراحان سایت معمولا هنگام ایجاد طراحی سایت ، توجهی به کودکان نمی کنند این بدین معنا است که هدف طراحان عموما ایجاد سایت برای گروه سنی خاص نمی باشد . چند سال پیش و یا یک دهه پیش استفاده کودکان از سایت دور از ذهن بود اما امروزه در مدارس کشورهای پیشرفته و دبستان های آنها استفاده از اینترنت و بهره گیری از سایت ها عادی شده است و این امر روز به روز در جهان درحال  گسترش می باشد . در یک دهه گذشته با استفاده از بازی های کامپیوتری آنلاین و سایت های شبکه های اجتماعی و مقرون به صرفه بودن آن ها برای بیشتر مردم در جهان باعث شده است که کودکان وارد فضای مجازی و سایت ها شوند بنابراین طراحی سایت برای کودکان و چگونگی ایجاد کردن آن توسط طراح چالش جدیدی را پیش پای آنها گذاشته است . همین امر باعث شده است طراحان عادت ها و رفتارهای کودکان را نیز مورد ارزیابی قرار دهند .


عادت اینترنتی کودکان

در سال 2012 نورمن در یک مطالعه در مورد عادت اینترنتی کودکان بین 3 تا 12 سال انجام داد تا مشکلات و دیدگاههای واقعی این سنین از جامعه را دریابد . یکی از این جنبه ها این بود که نورمن متوجه شد کودکان این سنین به لپ تاب و موبایل دسترسی چشمگیری دارند . البته این کودکان بیشتر تکالیف خود را به صورت سنتی انجام می دهند بنابراین آنها عموما کامپیوترهای دارند که توسط والدین آنها مورد استفاده قرار می گیرد . به همین دلیل نمی توانند تعامل درستی با کامپیوتر و سایت داشته باشند . همین امر باعث شده است که سوال مطرح شود آیا واقعا کودکان بین 3 تا 12 سال تکولوژی را درک می کنند ؟


آیا واقعا کودکان بین 3 تا 12 سال تکولوژی را درک می کنند ؟

 در واقع بین دانستن اینکه کودکان می دانند این یک تکنولوژی جدید می باشد و چگونگی تعامل درست با آن فرق وجود دارد . این مطلب و مطالعه نشان می دهد طراحان سایت نباید زیاد خود را درگیر جزئیات و رفتار کاربران هنگام تماشا کودکان با سایت نمایند چرا که به احتمال زیاد اشخاصی درکنار کودک هنگام کار با سایت وجود دارد . اما باید توجه داشت آنچه که در وهله اول کودکان مانند بسیاری از ما می بینند سرعت بالا آمدن سایت می باشد کودکان از ما کمتر حوصله منتظر شدن برای انجام کاری را دارند بنابراین این فاکتور باید هنگامی که قصد دارید برای کودکان سایت طراحی کنید بیشتر مورد توجه قرار می گیرد . همچنین از زمان بارگذاری طولانی مدت ویدئو ها نیز باید جلوگیری شود سعی شود با گرافیک های زیبا و قشنگ کودکان را جذب سایت کرد و افکت های زیبای و سبک نیز در این گرافیک ها به کاربرده شود . همچنین قرار دادن قسمتی از سایت به عنوان بازی های آنلاین در جذب این سنین از جامعه بسیار مفید می باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (133)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2034


  • طراحی سایت برای کودکان – یک چالش جدید