Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
28

چند فرضیه اشتباه هنگام طراحی سایت

چند فرضیه اشتباه هنگام طراحی سایت

هنگامی که با فرضیات شروع به ایجاد طراحی سایت می کنید شاید مطالبی را بسیار آسان گرفته و از آن رد شوید ولی همین مطالب که از آن رد خواهید شد شاید باعث یک مشکل اصلی در هنگام رونمایی از سایت شود . ما در این مقاله می خواهیم در مورد چند فرضیات که در هنگام طراحی سایت انجام می شود را شرح دهیم .


کابران المان های شما را درک می کنند

بسیاری از طراحا هنگام ایجاد المان در طراحی سایت فرض می کنند که کاربران المان های آنها را درک خواهند کرد این فرضیه یک فرضیه کاملا اشتباه می باشد چرا که کاربران آنلاین در سایت دارای شخصیت ها و عادت های متنوع و گوناگونی می باشند و بنابراین فرض اینکه همه المان های طراحی شده در سایت به راحتی قابل فهم برای همه کاربران باشد فکر غلطی می باشد . برای جلوگیری از این فرضیه غلط هنگام اتمام بخشی از سایت و یا اتمام طراحی المان مشخص سعی کنید گروهی متنوع از کاربران را برای تست این المان انتخاب کرده و بازخورد آنها را در بازبینی طراحی آن المان یا بخش به کار بگیرید .


کاربران نشانه های شما را درک می کنند

نمادها و یا نشانه ها یک راه حل عالی برای انتقال اطلاعات بصری هستند . برخی از نمادها و یا نشانه ها ، نمادهای جهانی هستند که تقریبا همه کاربران با آنها آشنا هستند اما برخی از نمادها و یا نشانه های قرار گرفته در سایت برای طیفی از کاربران ناآشنا می باشند و آن ها را در استفاده از این نوع نشانه ها دچار سردرگمی می کند. این سردرگمی بخصوص مواقعی رخ می دهد که کاربران در مجموعه ای از این نمادها در یک فرم گیر کرده باشند و هر کدام از آنها عملی را در خود داشته باشند بنابراین سعی کنید هنگام استفاده از این نمادها از نمادهای رایج با عملکردهای رایج در بین کاربران استفاده نمایید.


کاربران دستورالعمل ها و راهنمای هر بخش از سایت را می خوانند

این فکر کاملا اشتباه است از طراح سوال کنید آخرین باری که دستورالعمل یک دستگاه را قبل از استفاده از دستگاه خوانده اید کی بوده است ؟ مردم و کاربران دوست دارند خود با موارد مورد نظر کار کنند و آن را در حین کار یاد بگیرند . در واقع ما از تکنولوژی درحال بصری استفاده می کنیم و ما انتظار داریم آن ها به درستی کار کنند . این کار باعث می شود که برخی از ویژگی های که طراح در سایت طراحی کرده باشد نادیده گرفته شده و کاربران هیچ گاه با آن کار نکنند.

تعداد امتيازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (105)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2040


  • چند فرضیه اشتباه هنگام طراحی سایت