Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
28

هزینه طراحی UX در سایت شامل چه مراحلی است

هزینه طراحی UX در سایت شامل چه مراحلی است

هنگام ایجاد یک طراحی سایت ، صرف نظر کردن از یک طراح برای رابط کاربری شما نیاز به یک متخصص UX کار حرفه ای برای سایت خود دارد . هزینه متخصص UX کمی از یک مفهوم انتزاعی سرچشمه می گیرد ، مولفه های تجاری کار UX ، زمان بندی ، نقاطف عطف و هزینه معمولا براساس تخمین ها استوار است . که این باعث می شود قیمت یک متخصص UX کمی پیچیده شود . همچنین عوامل دیگری به قیمت یک طراح تجربه کاربری تاثیر گذار هستند عواملی مانند محدوده پروژه ، میزان آزمایش موردنیاز ، تجربه طراح ، پیچیدگی یا قابلیت موردنیاز از محصول و اینکه آیا شما از می خواهید آن را به یک شخص واگذار کنید و یا از یک شرکت UX کار در زمینه طراحی سایت خود کمک بگیرید . اگر شما در اینترنت متخصصان UX کار را جستجو کنید بازه قیمت بین 110 تا 270 دلار در ساعت می باشد و این درحالی است که برای پروژه معمولا قیمتی بین 2 هزار دلار تا 35 هزار دلار ( براساس نوع طراحی و عواملی مانند وسعت طراحی) گرفته می شود . به هر حال متخصصان UX حرفه ای بسیار گران می باشند . از آنجایی که هزینه گران می باشد بسیاری می خواهند بدانند فرآیند استاندارد متخصصان و یا شرکت های UX کار چگونه است ما در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم . به عنوان مثال فرآیند یک طراحی UX را در یک پروژه در تصویر زیر می بینید.


کشف و برنامه ریزی

اولا باید دانست که اکثر کار UX قبل از هر نوع طراحی برای سایت انجام می شود . تمایز بین طراحی UI و UX بسیار مهم می باشد اگر UI نماد این است که یک سایت زیبا به نظر برسد UX نماد این است که تعامل کاربران با آن سایت چطور بوده و تعامل را ساده تر و راحت تر برای آنها انجام دهند . ایجاد یک تجربه واقعی ، جذاب ، با برنامه ریزی دقیق و مشخص کردن تعریف پروژه آغاز می شود . این مرحله معمولا باعث می شود طراح نقش ثانویه ای را به عنوان تحلیلگر کسب و کار ، شناخت و درک اهداف یا الزامات مشتری داشته باشد .طراح همچنین شروع به تحقیق در مورد طراحی آن نوع سایت برای مشتری می کند . این پلتفرم ممکن است به سمت یک صنعت و یا کاربرانی هدایت شود که طراح با آنها نا آشنا می باشد . و یک UX کار حرفه ای باید فضای مشکل را قبل از اینکه به وقوع بپوندد برای آن راه حل ایجاد نماید . در پایان این مرحله فاکتوری به طور معمول به مشتری داده می شود که شامل هزینه پروژه و جدول زمانی تخمین زده شده است .


تحقیق و استراتژی

بخش قابل توجهی از هزینه طراحی UX این مرحله را پوشش می دهد زیرا یکی از بنادی ترین فرآیندهای طراحی UX است . نتایج حاصل از این مرحله با تحقیق ، تست و نمونه اولیه مشخص می شود . روش های تحقیق زیادی وجود دارد که می توان در این بخش مورد استفاده قرار داد . اما معمول ترین و شایع ترین آن ها شامل نظرسنجی ها و مصاحبه ها می باشند . در داخل این دسته بندی ها استراتژی تعریف می شود .  ساده به نظر می رسد ولی واقعیت اینگونه نیست شرکت کنندگان در نظرسنجی باید به دقت انتخاب شوند و همچنین متخصصان UX باید از جواب های درست آنها مطمئن باشند چرا که  نتایج این مصاحبه و یا روش های دیگر تحقیق به استراتژی آنها کمک می کند .


طراحی مفهومی

در نهایت طراحان UX می توانند شروع به طراحی کنند . این مرحله نتیجه گیری های حاصل از مراحل تحقیق و کشف را شامل می شود و شروع به ساختن پایه ای که از ابتدا نمونه سازی اولیه در مرحله قبل ایجاد شده است ، می باشد . در این مرحله sitemap کامل ایجاد می شود نه تنها هر مولفه و عنصر محصول را مشخص می کند ، بلکه چگونگی ارتباط آنها و ارتباط آنها با یکدیگر است . فریم های مکانیزه که در مرحله قبل شکل گرفته اند به نمونه های دقیق تر تبدیل می شوند اما هنوز فریم نهایی را شکل نمی دهند .

طراحی دقیق

مرحله نهایی فرآیند طراحی UX اغلب مرحله ای است که همه کاربران و مردم می بینند و فکر می کنند UX تنها همین مرحله است . معمولا یک آزمایش نهایی قبل از طراحی نهایی رخ می دهد که پس از این قسمت طراحی نهایی سایت اتفاق می افتد  در واقع طراحی رابط کاربری در یک جمله شامل جزئیات جمع شده از مراحل قبل می باشند . به طور معمول ایجاد UI سرانجام پایان فرآیند طراحی UX را نشان می دهد . اما این بدان معنا نیست مشارکت متخصصان UX در طراحی سایت به پایان رسیده شود . تا زمانی که سایت به طور کامل در مرحله اجرا قرار نگیرد متخصصان UX کار خود را به پایان نرسانده اند.

تعداد امتيازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (365)
کد خبر: 2046


  • هزینه طراحی UX در سایت شامل چه مراحلی است