Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
30

روش های که وبلاگ شما را پر طرفدار می کند

روش های که وبلاگ شما را پر طرفدار می کند

طبق گفته های نورمن خالق تجربه کاربری ، یک فرد معمولی در یک سایت کمتر از یک دقیقه در سایت باقی می ماند . خیلی از کاربران حتی بین 10 تا 20 ثانیه تصمیم می گیرند آیا در صفحه سایت باقی بمانند و یا آن را ترک نمایند ، این آمارها نشان می دهد یک سایت زمان کمی را برای جذب مخاطبان خود دارد . فضای مجازی و اینترنت پر از وبلاگ ها با انواع مختلفی از اطلاعات می باشد اگر سایت شما دارای اطلاعات درست و واضح و به روزی نباشند کاربران از سایت و بلاگ دیگری اطلاعات خود را به دست خواهند آورد . ما در این مقاله قصد داریم در مورد روش های که می توان در وبلاگ سایت ها استفاده کرد تا بتوان مخاطبان را قانع کرد که در آن بیشتر بمانند را توضیح می دهیم .


طول پیام را به خواننده بسپاریم

هنگامی که کاربران به دنبال اطلاعات برای کار خود هستند نیاز دارند که پست های یک سایت و یا وبلاگ های حاوی اطلاعات مورد نیاز آن ها مختصر و واضح باشد چیزی حدود 400 تا 600 کلمه البته مقالات کمتر از 300 کلمه را نیز توصیه نمی شود چرا که بر روی بهینه سازی موتورهای جستجو مانند گوگل تاثیر زیادی نخواهد گذاشت . اگر دارای پست های طولانی هستید مهم این است که در هر پاراگراف 2 تا 4 جمله داشته باشید . همچنین سعی کنید در پست های طولانی برای هر بخش تیتری آورده تا کاربران با خواندن هر کدام از تیترها موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند.


استفاده از فونت مناسب برای همه

این یکی از مهمترین مواردی است که شاید کاربران حتی با دیدن مطالب مفید سایت نیز از آن بخاطر نداشتن فونت مناسب بگذرند و سایت را رها کنند چرا که خواندن آن باعث سرگیج کاربران شده و اعصاب آنها را به هم می ریزد ، بنابراین در انتخاب فونت برای سایت و وبلاگ خود نهایت دقت را داشته باشید.


پس زمینه درست

پس زمینه یک سایت نیز بسیار مهم است هنگام طراحی سایت باید همخوانی درستی بین متن و پس زمینه سایت و وبلاگ صورت گیرد چرا که اگر همخوانی درست صورت نگیرد باعث ناخوانایی و در نتیجه نارضایتی کاربران سایت خواهد شد . بسیاری از طراحان از پس زمینه شفاف و متنی تیره استفاده می کنند بدین شکل خواندن متن بسیار آسان و واضح خواهد بود .


استفاده از تصاویر مرتبط

هیچ کاربری دوست ندارد در یک وبلاگ دیواری از متن ببیند ، برای پست ها بخصوص پست های طولانی استفاده از تصاویر مرتبط و جذاب برای جلب نظر کردن پست و ترغیب کردن کاربران به ادامه خواندن پست روشی مناسب می باشد .


به خوانندگان خود احترام بگذارید

خوانندگان و کاربران سایت انسان های هوشمندی هستند اگر مطالب را طوری نوشته اید که فقط برای سئو سایت و بهینه کردن آن می باشد و با طولانی کردن حرف ها و صحبت های پیرامون موارد مورد نظر به گزاف گویی پرداخته اید به طوری که کاربران مجبور شوند مطالب شما را در سایت یا وبلاگ دنبال کنند و در پایان به اطلاعاتی که می خواهند دست نیابند کار بسیار غیر اخلاقی کرده اید که طبعات آن بعد ها توسط همین کاربران با تبلیغات منفی از سایت شما دیده می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (144)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2052


  • روش های که وبلاگ شما را پر طرفدار می کند