Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
31

روش های برای بهبود عنوان صفحات سایت برای موتورهای جستجوگر

روش های برای بهبود عنوان صفحات سایت برای موتورهای جستجوگر

در هنگام سایت یکی از مهم ترین بخش های که باید برای بهینه سازی موتورهای جستجو استفاده شود تگ title هر صفحه می باشد که بیان گر عنوان صفحات سایت می باشد . در این مقاله ما قصد داریم مواردی روش های جهت بهبود عنوان صفحات سایت را شرح دهیم . ابتدا ما باید به این موضوع جواب دهیم که اهمیت عنوان صفحات چه مقدار است ؟ در هنگام جستجو صفحات توسط موتورهای جستجو اولین چیزی که مورد توجه قرار می گیرد عنوان صفحات می باشد ، این عنوان است که تعیین می کند محتوای داخل آن صفحه شامل چه مواردی می تواند باشد . در واقع خزنده های موتورهای جستجو (crawlers) نظیر گوگل با خواندن عنوان صفحه آن را بخش جز صفحات جستجو خود قرار می دهند همچنین در شبکه های اجتماعی نیز این بخش هنگام کپی کردن آدرس صفحه به عنوان تیتر موضوع در نظر گرفته می شود ، مرورگر های وب نیز در بالای صفحه خود این قسمت را به عنوان ارزشمندترین محتوای صفحه قرار می دهند .


بهینه سازی عنوان

·         عنوان خود را در صفحه به عنوان کلمات کلیدی اول قرار دهید چرا که موتورهای جستجو کلمات اول کلیدی را دارای ارزش بیشتری نسبت به کلمات دوم می دانند . همچنین از آنجا که کاربران بیشتر به 11 کاراکتر اول توجه دارند استفاده از آن و تطابق دادن با تگ title در پیدا کردن درست موتورهای جستجو بسیار مهم می باشد

·         اگر عنوان شما به جای یک کلمه کلیدی شامل یک جمله می باشد احتمال بیشتری دارد که موتورهای جستجو بیشتر شما را برجسته نشان دهند . بنابراین سعی شود جملات جذاب و تاثیر گذار به جای کلمه استفاده شود.

·         سعی کنید کلملت کلیدی را با علامت های و یا | جدا کنید . هر دو علامت باعث می شود هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو به وضوح مشخص شود این کلمات در صفحه مربوطه برجسته می باشد و درباره این کلمات و اطلاعات مرتبط با آن توضیحات داده شده است . همچنین باعث می شود این امکان را به مدیر سایت دهد که کدام کلمه کلیدی را به عنوان کلمه کلیدی اول و کدام را به عنوان کلمه کلیدی دوم و... قرار دهد .


·         منحصر به فرد بودن کلمه کلیدی برای هر صفحه بسیار مهم است ، توجه داشته باشید که نباید یک کلمه کلیدی را در چند صفحه قرار دهیم چرا که موتورهای جستجو این کار را نوعی فریب کاری می دانند و باید از آن اجتناب کرد .

·         مهم ترین کلمه کلیدی ، کلمه کلیدی صفحه اصلی می باشد . باید توجه داشت کلمات کلیدی صفحه اول به صورت خاص بیان گر فعالیت اصلی سایت می باشد همچنین باید از به کاربردن عنواین عام که بیان کننده فعالیت اصلی سایت نیز خود داری کرد .

·         عنوان صفحات سایت را بیش از 69 کاراکتر قرار ندهید این به این دلیل است که موتورهای جستجو بیشتر از این کلمات را در عنوان صفحه قبول ندارند و آنها را در نظر نمی گیرند . همچنین برای خواننده نیز بسیار کسل کننده و خسته کننده می شود .


·         کلمات کلیدی زیادی برای یک صفحه قرار ندهید ، اینکه از کلمات کلیدی زیادی در یک صفحه استفاده می کنید و فکر می کنید تمامی این کلمات را موتورهای جستجو در نظر می گیرند بسیار فکر اشتباهی است . چرا که موتورهای جستجو به صفحاتی که داری کلمات کلیدی زیادی است جریمه می دهد و کاربران که کلمات کلیدی زیادی در یک صفحه می بینند باور نمی کنند درباره همه این کلمات به خوبی در تنها در یک صفحه توضیحات شفاف داده شده است بنابراین سعی کنید از تعداد کلمی 2 الی 3 کلمه در هر صفحه به عنوان لمات کلیدی استفاده نمایید .

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (108)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2057


  • روش های برای بهبود عنوان صفحات سایت برای موتورهای جستجوگر