Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
31

چرا سایت های با کاربردهای ضعیف هنوز طراحی می شوند ؟

چرا سایت های با کاربردهای ضعیف هنوز طراحی می شوند ؟

بسیاری از ما درباره اهمیت سایت ها و طراحی آن واقف هستیم بسیاری از شرکت ها برای رونق دادن به کسب و کار خود از طراحی سایت و جذب مخاطبان بیشتر استفاده می کنند . همچنین بسیاری از شرکت ها که دارای سایت های ضعیفی می باشند در جذب مخاطب و حتی صدمه زدن به محصولات و خدمات خود از طریق سایت ضعیف مواجه می شوند با این حال این سوال مطرح می شود چرا همچنان طراحی سایت ضعیف توسط این شرکت ها با وجود این بار منفی طراحی می شود . چرا با وجود اطلاعات زیادی که در مورد یک طراحی سایت استاندار و زیبا در بسیاری از مقالات و وبلاگ ها در اینترنت وجود دارد شاهد چنین سایت های هستیم ؟ برخی از این دلایل را در این  مقاله ذکر می کنیم.


یکی از دلایل وجود سایت های است که سال ها پیش توسط شرکت ها طراحی شده است و فقط هر ساله هاست و دامنه سایت ها تمدید می شود و اصلا به محتوا و یا طراحی آن دست زده نمی شود . در واقع محتوا و طراحی آنها برای چند سال قبل می باشد و با وجود اینکه روز به روز تکنولوژی های طراحی سایت فرق می کنند تغییر در این نوع سایت ها داده نشده است . در واقع این نوع شرکت های تیمی برای سایت خود ندارند و توجهی به فضای مجازی نمی کنند .


در مواردی دیگر به علت اینکه طراحان و یا توسعه دهندگان به درستی تکنولوژی را نیاموخته اند نمی توانند به درستی آن  را در طراحی سایت پیاده سازی نمایند استفاده از منبعی درست و درک درست این منابع برای طراحان و توسعه دهندگان امری ضروری می باشد چرا که استفاده کردن اشتباه از آنها باعث از بین رفتن اعتبار سایت می باشد سایت Usability.gov یکی از سایت های است که استانداردهای درستی را در مورد طراحی سایت و توسعه آن به طراحان و توسعه دهندگان پیشنهاد می دهند . ارزیابی قابلیت استفاده فرآیند اندازه گیری قابلیت استفاده و شناخت مشکلات می باشد که اگر به هنگام طراحی و یا توسعه یک سایت توسط متخصصان به درستی انجام نشود باعث تاثیر منفی در هنگام استفاده کاربران از سایت و ترک آن می شود همچنین ارزیابی قابلیت استفاده یک سایت به دلیل تکنولوژی ها و طراح های که هر روز به وجود می آیند بسیار عمری کم دارند و باید حتما یک تیم در کنار سایت جهت به روز کردن آن وجود داشته باشد نداشتن چنین تیمی باعث می شود در زمان نسبتا کوتاهی یک سایت ارزش خود را از دست داده و به عنوان یک سایت نا کارآمد جلوه نماید .


همچنین باید خاطر نشان کرد که متخصصان فرآیند ارزیابی قابلیت استفاده در یک سایت بسیار گران قیمت می باشند چرا که آنها باید جنبه های مختلف تکنولوژی های جدید و طراحی های جدید را با کاربران سایت منطبق سازند و تکنولوژی ها و طراح های مطابق با آن را در سایت خود قرار دهند برای همین بسیاری از شرکت ها پس از انجام این عمل به صورت یکباره از ادامه آن به دلیل نداشتن بودجه کافی برای استخدام متخصصان در این زمینه صرفنظر می کنند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (122)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2058


  • چرا سایت های با کاربردهای ضعیف هنوز طراحی می شوند ؟