Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

روش های برای ایجاد لینک های مناسب و جذاب در سایت

روش های برای ایجاد لینک های مناسب و جذاب در سایت

داشتن لینک های مورد نظر در هنگام طراحی سایت برای موضوعات و هدایت کاربران امری ضروری می باشد . لینک ها وسیله ای برای کاربران و هدایت آنها به صفحات دیگر سایت برای مشاهده موارد مورد نیازی که آنها درخواست می کنند و یا نیاز دارند می باشد . داشتن لینک های مناسب می تواند در بهتر کردن تجربه کاربری و رسیدن کاربران به اهداف مورد نظر خود نقش موثری ایفا کنند . ما در این مقاله قصد داریم در مورد راهکارها و روش های مناسبی که می تواند به داشتن لینک جذاب و مناسب به سایت کمک کند توضیح می دهیم بیشتر این راهکارها توسط Alertbox Jakob Nielsen یکی از بزرگترین متخصصان طراحی توصیه شده است . مواردی را که باید در لینک هنگام طراحی رعایت کنیم:

آبی : رنگی است که به عنوان یک نشانه برای اینکه نشان دهند متن مورد نظر در صفحه دارای لینک می باشد عمل می کند . بنابراین نباید غیر از متن لینک دار در صفحه از رنگ آبی استفاده کرد چرا که باعث سردرگمی کاربر می شود .

خط زیر برجسته : لینک های برجسته یک پارادیوم استاندارد می باشد که به عنوان نشانه قوی برای مشخص کردن لینک دار بودن متن مورد استفاده قرار می گیرد.


از دستورالعمل های عمومی استفاده نکنید : سعی کنید از کلمات کلیشه ای مانند "اطلاعات بیشتر" و یا "کلیک کنید" و غیره پرهیز کنید چرا که این کلمات هیچ گونه اطلاعی به کاربر در ارتباط با محتوای لینک نمی دهد .

از دکمه های تصویری بدون لینک جلوگیری کنید : امروزه به خاطر داشتن طراحی زیبا از دکمه های که دارای تصاویر زیبا و جذاب می باشند استفاده می شود اگر فقط بخاطر جذابیت از این المان ها استفاده می کنید و لینک درون آن قرار نگرفته باشد بیشتر باعث نارضایتی و سردرگمی کاربران می شود .

از ایجاد پنجره جدید در سایت خوداری شود : وقتی کاربران بر روی لینکی کلیک می کنند و پس از خواندن محتوای صفحه که لینک شده است می خواهند به محتوای قبلی برگردند بنابراین از دکمه Back استفاده می کنند . باز کردن لینک در یک پنجره دیگر این کار را برای کاربران غیر ممکن می سازد همچنین باز کردن پنجره برای هر لینک باعث می شود بعد از زدن چند لینک مرور گر کاربر شلوغ شود و این نارضایتی را به همراه خواهد داشت .

با کلمات کلیدی شروع کنید : سعی شود هنگام ایجاد یک لینک در صفحه از کلمات کلیدی مختصر استفاده شود در واقع توصیه می شود برای بهتر شدنن بهینه سازی صفحه سایت کلمه کلیدی اصلی صفحه و یا عنوان صفحه در متن لینک دار قرار گیرد بدین ترتیب وقتی وارد صفحه مربوطه می شوید محتوای آن با کلمه لینک دار همخوانی کامل خواهد داشت .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (111)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2066


  • روش های برای ایجاد لینک های مناسب و جذاب در سایت