Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

وبلاگ ها در مقابل مجلات آنلاین : تفاوت در طراحی و تجربه کاربری

وبلاگ ها در مقابل مجلات آنلاین : تفاوت در طراحی و تجربه کاربری

دنیای طراحی با ظهور مجلات آنلاین رونق گرفته اما بسیاری از مردم آن ها را به درستی درک نمی کنند و  بنابراین باید به سختی یک وبلاگ را از مجلات آنلاین در اینترنت تشخیص داد . بیاید از دیدگاه طراحی و کسب و کار  به این موضوع نگاه کنیم زمانی که کسب و کار آنلاین در جهان رونق گرفت مجلات تصمیم گرفتن از این پتانسیل استفاده کنند و مجلات خود را به صورت آنلاین قرار دهند . اما آن چیزی که باید تفاوت بین یک وبلاگ و یا مجلات مشهور آنلاین نظیر Time ، INC و.. می باشد در چیست ؟ در اینکه هر دو هم مجلات آنلاین و هم وبلاگ دارای محتوای غنی برای جذب مخاطبان خود هستند شکی نیست و این یکی از فاکتورهای مشترک هر دو می باشد . اما تفاوت های عمده بین وبلاگ و مجلات آنلاین وجود دارد در وبلاگ اغلب موارد زیر وجود دارد :

·         اصولا محتوا یک وبلاگ توسط یک شخصی ویا یک تعداد محدود تولید می شود

·         تعداد کاربران وبلاگ کمتر از نشریات آنلاین است

·         به دنبال کسب و کار انلاین و به دست آوردن مستقیم پول از طریق وبلاگ صورت نمی گیرد


البته برخی از متخصصان هر سه مورد فوق را به چالش می کشند و موارد نقیضی برای آن می آورند  بخصوص مورد سوم یعنی در آمد زایی از وبلاگ و برای آن ها مثال های از وبلاگ های مشهور جهانی که برای آگهی در کنار این وبلاگ ها شرکت های مختلف حاضر هستند مبالغ کلانی را به این وبلاگ ها پرداخت نمایند ولی واقعیت امر این است که وبلاگ های اولیه دارای چنین مفهومی بوده اند . در واقع برخی متخصصان این نکته را مطرح می کنند که مجلات آنلاین فقط دارای تصاویر و برندهای معتبرتری نسبت به وبلاگ ها می باشند. همچنین سعی می شود در نوع طراحی که برای مجلات آنلاین در نظر گرفته می شود این نکته را فراموش نکرد که کاربران با نگاه به این نوع سایت ها به یاد مجله های سنتی بیافتند بنابراین طراحی آنها باید دارای تفاوتی فاهش نسبت به طراحی یک وبلاگ داشته باشد .


اگر به صفحه اصلی یک مجله آنلاین نگاهی بیاندازید بسیاری از ستون ها ، تصاویر و ریز عکس ها با یکدیگر یک همخوانی بی نظیر را که در هر مجله سنتی می توان یافت در سایت ایجاد کرده اند . پیروی از این الگو در صفحه اصلی اولین گام برای ظاهر شدن به عنوان یک مجله آنلاین می باشد . همچنین در مجلات آنلاین می توانید انواع کنفرانس ها و برندهای که با شرکت همکاری مستقیم دارند را در سایت مشاهده کرد . البته باید توجه داشته باشیم امروزه وبلاگ ها بخصوص وبلاگ های مشهور به ایجا برند کردن در فضای مجازی پرداخته اند  و بسیاری از آن ها در زمینه کسب و کار آنلاین از بسیاری از مجلات مشهور جهان بوی سرقت را ربوده اند .

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (211)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2068


  • وبلاگ ها در مقابل مجلات آنلاین : تفاوت در طراحی و تجربه کاربری