Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

چگونگی سازگار نمودن المان ها در طراحی سایت

چگونگی سازگار نمودن المان ها در طراحی سایت

امروزه بسیاری از سایت ها با زمینه های مختلف وجود دارند اما چیزی که باعث جذب مخاطب به یک سایت می شود سازگاری بخش های مختلف سایت است متاسفانه بسیاری از طراحان سایت دقت کافی در بخش های مختلف سایت نظیر منو ، دکمه های  CAT ، هدر صفحه و... ندارند و سازگاری آن ها با یکدیگر را مورد بررسی قرار نمی دهند . با طراحی بخش های مختلف سایت به صورتی که آن ها با هم سازگاری کاملی داشته باشند می توان کاربران آنلاین را تشویق به پیگیری اهدافی که می خواهید در سایت انجام شود کرد . اکثر کاربران دوست دارند بتوانند به سادگی با سایت ارتباط برقرار کنند که این امر مستلزم سازگاری المان ها و بخش های مختلف سایت می باشد . چطور تنظیم کردن و سازگاری المان ها بستگی به طراح سایت دارد ، سایت BodyBuilding.com نمونه ای از سازگاری موفق المان ها و بخش های مختلف یک سایت می باشد . این سایت دارای پورتال های بسیاری است که به انجمن های آنها ، فروشگاه الکترونیک خود و راهنماهای کمک آنلاین متصل می شوند می باشد . توجه داشته باشید که کاربران دوست ندارند هنگام مشاهده بخش های سایت زیاد فکر کنند بلکه آنها دوست دارند سریعتر عمل کنند تا به خواسته خود برسند .


طراحی سازگاری یک سایت این کار را برای آنها آسان تر خواهد کرد .  طراحان برای اینکه بتوانند نوعی سازگاری در بخش های مختلف سایت ایجاد کنند ابتدا باید مخاطبان و رفتارهای آن ها را بشناسند . اینکه چه چیز های آن ها را تشویق به دنبال کردن یک هدف می کند برای طراحان بسیار مهم است . اینکه کدام المان باید روی هر صفحه سایت سازگاری بیشتری با بخش های مختلف داشته باشد موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد . عناصر سازگاری با اهداف مشخص طراحی می شود اگر طراح بداند که رفتارها و علایق کاربران سایت خود چه مواردی می باشد و انتظارات آنها چیست ، می تواند برای این انتظارات شروع به طراحی بخش ها نماید .


همچنین طراح باید توجه داشته باشد اگر می خواهد برای سایتی که در حال حاضر وجود دارد یک طراحی نو و دوباره ای انجام دهد باید نوعی سازگاری با نسخه قبلی خود ایجاد نماید . درست است که ممکن است تکنولوژی های و طرح های  به کار رفته در سایت تغییر کنند ولی همیشه نوعی سازگاری با نسخه های قبلی لازم است اگر به سایت های بزرگ نگاهی بیاندازید می بینید که این سازگاری در طول سال ها حفظ شده است . ناوبری سایت بخشی مهم در سازگاری و توجه کاربران به سایت می باشد ، کاربران با نگاه کردن به این بخش باید اطلاعات زیادی را راجب سایت دریافت کنند . همچنین نوع فونت ، اندازه و رنگ تاثیر مهمی در سازگاری بخش های دیگر سایت با ناوبری سایت دارد چرا که این بخش ، قسمتی است که در تمامی صفحات دیده می شود بنابراین باید با تمامی بخش های صفحات سازگاری کاملی داشته باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (214)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2070


  • چگونگی سازگار نمودن المان ها در طراحی سایت