Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

قوانین جدید برای پیمایش در طراحی سایت

قوانین جدید برای پیمایش در طراحی سایت

در طراحی سایت امروزی استفاده از تصاویر بزرگ در پس زمینه سایت باعث محبوبیت یک سایت می شود و مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار می گیرد . همچنین پیمایش و اسکرول کردن صفحات بخصوص صفحات اصلی که هر بخش آن باعث جذابیت می باشد بسیار حائز اهمیت است . ما در این مقاله قصد داریم راجب مزایا و معایب اسکرول های یک سایت صحبت کنیم . همزمان با استفاده بیشتر کاربران از موبایل های هوشمند برای مشاهده سایت ها به جای استفاده آن ها از کامپیوترها شخصی و یا لپ تاب ، مبحث اسکرول در طراحی سایت روغن بیشتری به خود گرفت اینکه به چه صورت اسکرول می تواند به زیبای سایت بیانجامد امروزه مبحث مهمی در طراحی محسوب می شود . همچنین به دلیل اینکه بسیاری از کاربران همچنان دارای سرعت پایینی می باشند بسیاری از طراحان دوست دارند به جای اینکه کاربران را از یک صفحه به صفحه دیگری ببرند یک صفحه را طولانی تر کرده و بدین ترتیب باعث رضایت مندی کاربرانی شوند که سرعت دسترسی پایین تری به اینترنت دارند.


البته باید خاطر نشان شود که اسکرول و طراحی اسکرول زمانی محبوبیت پیدا کردن که کتابخانه های جاوا اسکریپتی و ویژگی های جدید CSS 3 به وجود آمدند که باعث می شد افکت های زیبای که هنگام اسکرول کردن پدید می آمد زیبای خاصی به سایت دهد . همچنین بنا به تعریف برخی از طراحان اسکرول های بلند دارای سه بخش کلی هستند بخش اول ، بخش میانی و بخش پایانی همچنین برخی از طراحان توانسته اند پیام اصلی سایت را به صورتی زیبا در هنگام اسکرول کردن نشان دهند به این صورت که کاربران هنگام اسکرول کردن قسمت از سایت که شامل تصویر و متن می باشد همیشه ثابت می بینند و با اسکرول کردن صفحه سایت آن بخش نیز همراه آنها به پایین آورده می شود .


برخی از مزایای پیمایش و اسکرول سایت به شرح زیر می باشد :

·         تعامل را تشویق می کند و باعث می شود کاربر را ترغیب کند که متن ها و تصاویر پایین تر را ببینند و بخوانند

·         سرعت را افزایش دهد ، اسکرول طولانی بهتر و راحت تر از کلیک های مختلف بر روی لینک های بی شمار یک صفحه می باشد چرا که هر کلیک باید باعث لود یک صفحه جدید می شود.

·         طراحی ریسپانسیو را ساده می کند ، طراحی ریسپانسیو می تواند در موبایل های هوشمند پیچیده باشد اما اسکرول های بلند کار طراحی را در موبایل های هوشمند ساده تر خواهد کرد .

·         کنترل حرکات راحت تر است ، چرا که لمس کردن و یا اسکرول کردن سایت راحت تر از چیزی است که کاربران را به سختی بیاندازد


همچنین برخی از معایب اسکرول کردن در طراحی سایت به شرح زیر می باشد :

·         اشکالات سئو ، داشتن مطالب زیاد که ارتباط چندانی با هم ندارند و بخش های مجزای از یک سایت را شامل می شوند برای سئو کردن یک صفحه چندان خوشایند نیست و موارد بیشتری را در سایت باید رعایت کرد .

·         ناپدید شدن ناوبری ، وقتی که کاربران اسکرول طولانی می بینند بعد از اینکه اسکرول در اواسط صفحه قرار گیرد منو دیگر دیده نمی شود که برای کاربران خوشایند نیست البته برخی طراحان ، طرح جدید برای ثابت بودن منو هنگام اسکرول کردن سایت دیده اند که باعث می شود هنگام اسکرول کردن همیشه منو توسط کاربران دیده شود

·         سرعت سایت در اسکرول های زیاد پایین می آید ، به علت اینکه یک سایت با اسکرول های طولانی دارای تصاویر ، متن و یا چند ویدئو بیشتر از یک سایت با اسکرول های کم می باشد بنابراین سرعت لود آن ها نیز کمتر می شود .

این مزایای و معایب اسکرول های طولانی در کنار هم می باشد که طراحان را متقاعد می کنند که می توانند از اسکرول در یک سایت استفاده کنند و یا باید از آن چشم پوشی نمایند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (245)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2084


  • قوانین جدید برای پیمایش در طراحی سایت