Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

رنگ و توجه به آن در طراحی سایت

رنگ و توجه به آن در طراحی سایت

کار کردن با رنگ ها می تواند بسیار سرگرم کننده باشد ، رنگ می تواند حالت و تن طراحی را تنظیم نماید . رنگ می تواند باعث ایجاد یک طراحی سایت زیبا و یا کثیف شود همچنین چیزهای دیگری که می توان با رنگ خلق کرد قسمت های از سایت می باشد که می خواهیم بیشتر مورد توجه قرار گیرند . در این مقاله می خواهین به روش های بپردازیم که به کمک رنگ می توانیم آن ها را دستکاری کرد . بسیاری از طراحان معجزه رنگ را می دانند و آن ها را در استراتژی طراحی سایت خود استفاده می کنند چرا که رنگ ها بسیار متنوع هستند و در اشکال های مختلف و روش های گوناگون می توان از آن استفاده نمود . برخی از سایت ها در صفحات خود از رنگ های ملایم استفاده می کنند و در محصولات خود رنگ های شاد و جذاب به این صورت آنها را در این بخش ها و این صفحات نگه می دارند و باعث توجه بیشتر آن ها به محصولات و خدمات سایت می شوند . همچنین تغییر رنگ در متن ها نیز می توان توجه خوانندگان را به متن در سایت بیشتر نماید . یک مثال آن سایت حفاظت از محیط زبیعت کالیفرنیا می باشد ، این سایت به دو دلیل مورد اهمیت در طراحی می باشد : اول اینکه رنگ ارگانیک را در سایت خود ارائه داده است که باعث می شود سلسله مراتب طراحی فوق العاده در سایت از بخش های مورد توجه به بخش های کم توجه به درستی در سایت دیده شود دوم اینکه بقیه رنگ های به کار رفته شده در متن و تصویر به شکل باورنکردنی با هم همخوانی و سازگاری عجیبی را در چشم مخاطبان خود ایجاد می کنند به طوری که مخاطب زمان زیادی را فقط صرف تماشای سایت می نماید.


 همچنین می توان از رنگ برای قدرت نفوذ آن در اشکال مختلف به نفع سایت بهره برد . به عنوان مثال استفاده از رنگ با اشکال در طراحی سایت دکوراسیون می تواند نقش زیبای به این سایت ایجاد نماید چرا که وجود رنگ های مختلف در این نوع سایت ها که با اشکال های مختلف سرو کار خواهند داشت باعث زیبای بصری آن ها می شوند . یک زبان بصری یک سیستم ارتباطی با استفاده از عناصر بصری مانند رنگ ها ، اشکال و... می باشند ، یک زبان بصری روابط دقیق بین هر نوع عنصر می باشد این زبان مشخص می کند که چه چیزی می تواند و نمی تواند انجام شود . این زبان توضیح می دهد عناصر بین یکدیگر به کار گرفته شده چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار شود تا بهترین شکل بصری در سایت ایجاد شود .


رنگ به طور طبیعی قسمت بزرگی از هر زبان بصری است همانطوری که بخش بزرگی از راهنمای کاربران در سایت می باشد  بنابراین انتخاب و شفافیت و بخش های که باید رنگ در سایت به کار گرفته شود بسیار مهم می باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (253)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2086


  • رنگ و توجه به آن در طراحی سایت