Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

معرفی اجزای وب آنها چه چیزی هستند؟

معرفی اجزای وب آنها چه چیزی هستند؟

بسیاری از ابزاها برای طراحی سایت در حال گسترش می باشند تا نیاز طراحان و توسعه دهندگان را روز به روز برطرف سازند . برخی عناصر نیز نقش کلیدی را در طراحی بازی می کنند یکی از این عناصر Web Component می باشد ، بسیاری از توسعه دهندگان به طور دقیق نمی دانند چگونه آنها کار می کنند ما می خواهیم در این مقاله کمی راجب این موضوع و کار کردن آن در سایت ها توضیح دهیم . اجزای وب (Web Component) یک عنصر DOM می باشد که از طریق کد قابل استفاده مجدد است .


هر جزء به معنی صرفه جویی در وقت یک توسعه دهنده می باشد چرا که بخشی از یک عملیات و یا عملکرد را پوشش می دهد . ایده های اجزای وب این است که عناصر رابط پویا را بدون نوشتن کد جاوا اسکریپت و یا ایجاد کتابخانه خود ایجاد نمایند . بنابراین برای مثال اگر شما می خواهید یک نقشه در یک صفحه سایت ایجاد نماید می توانید از آن ها بهره ببرید و خود آنها به طور خودکار یک کد جاوا اسکریپت در صفحه سایت ایجاد می کنند . امروزه بسیاری از سایت ها برای سریعتر کردن کارها از اجزای وب (Web Component) در بخش های مختلف سایت استفاده می کنند . همچنین مباحثی مانند پلیمر(Polymer) برای طراحی سایت که باعث شود روند آن سریعتر انجام شود مطرح شده است ، از آنجایی که بسیاری از کدهای خام برای ساختن اجزای وب طول می کشد ، طبیعی است که توسعه دهندگان می خواهند فرآیند ساده تر شود این کار می تواند از طریق برخی چارچوب ها نظیر پلیمر(Polymer) نیز انجام شود .


اساسا پلیمر یک چارچوب است که در بالای API های اجزاء سایت نوشته شده است ، این یک لایه انتزاعی می باشد بنابراین برنامه نویس و یا طراح می تواند اجزای سریعتر با کد کمتر را به راحتی نوشته و ایجاد نماید . امروزه پلیمر در برخی از محصولات گوگل استفاده می شود البته هنوز پلیمر در تمامی مرورگر ها پشتیبانی می شود البته پشتیبانی از آن در مرورگرها با نسخه های بالا در حال انجام شدن می باشد .

 

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (243)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2087


  • معرفی اجزای وب آنها چه چیزی هستند؟