Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

چگونگی راهنمای برای طراحی یک سایت

چگونگی راهنمای برای طراحی یک سایت

ایجاد و طراحی سایت امروزه پیچیدگی های بیشتری پیدا کرده است و معمولا کار یک شخص نمی باشد . مهم است که تیم طراح و یا توسعه سایت بتواند خود را با اهداف تجاری شرکت و ایجاد تجربه لذت بخش برای کاربران همگام سازد . یکی از این راه ها برای اینکه تیم طراحی و یا توسعه از همان ابتدا با اهداف شرکت برای طراحی آشنا شود راهنمای آن در زمان طراحی سایت می باشد . مهم این است که یک راهنمایی کلی و جامع برای هماهنگ شدن و یکپارچگی صفحات مختلف داشته باشید . همچنین این راهنمای کلی و جامع می تواند کمک کند هنگام توسعه سایت در آینده توسط شخص دیگر بتواند از این راهنما برای فهمیدن و سرعت بخشیدن به توسعه استفاده نماید و کار را آسان تر انجام دهد . لوک کام یکی از متخصصان برجسته اولین راهنمای در طراحی سایت را راهنمای در مورد چگونگی Style یک سایت می داند .


مطالعه نام تجاری

اول طراح باید نام تجاری را مطالعه کند چرا که اهداف تجارت در این قسمت گنجانده شده است . اینکه می خواهد طرح به کدام طرف برود از این قسمت نشات می گیرد . چرا که اهداف شرکت در برند و نام تجاری شرکت خلاصه می شود و باید با طرح انجام شده مطابقت و سازگاری کامل داشته باشد .

تایپوگرافی را تعریف کنید

به گفته اولیور ریک اشتاینشتاین امروزه تایپوگرافی درصد بسیار بالای از  یک طراحی سایت را تشکیل می دهد ، طراح باید تایپوگرافی درست نماید زیرا این یکی از مهمترین ابزار ارتباطی بین بازدیدکنندگان و سایت می باشد . تعیین سلسه مراتب و شناسایی آن ، انواع headline ها مانند h1 ، h2 ، h3 و... برای هر یک از صفحات سایت ضرروی و مهم می باشد.


رنگ پالت

رنگ با انسان حرف می زند و در ذهن کاربر تداعی می شود وقتی یک رنگ را می بینید و از شما می خواهند بگویید شما را یاد چه چیزی می اندازد  اولین چیزی که در ذهن شما تداعی می شود برندی می باشد که با آن رنگ در بسیاری موارد آن را دیده اید بنابراین در انتخاب رنگ باید دقت بیشتری در زمان طراحی انجام شود گرچه اگر طراح می خواهد یک سایت شرکت را طراحی کند طبیعتا رنگ شرکت را در سایت خود به کار می برد . همچنین باید از رنگ های خنثی مانند رنگ سفید ، خاکستری و سیاه برای رنگ های اصلی نام تجاری برای برجسته کردن آن استفاده نمایید .


Iconography

آیکون ها برای هزاران سال وجود داشته اند و در متن ها و کلمات زیادی استفاده شده اند برای همین تمامی کاربران به راحتی با آیکون ها ارتباط برقرار می کنند و آنها را به خوبی درک می نمایند بنابراین سعی کنید از آیکون ها که امروزه روز به  روز متنوع و زیبا تر می شوند استفاده نمایید و در برخی موارد به حتی به جای متن از آن ها استفاده کنید . ترکیب آیکون ها با پالت های رنگی نیز یک زیبای بصری زیادی را برای جذب مخاطب ایجاد می نماید .


راهنمای سبک (Style) چیست ؟

راهنمای سبک (Style) مجموعه ای از عناصر طراحی شده ، گرافیک و قوانین است که طراحان و یا توسعه دهندگان باید پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که المان های سایت سازگاری کاملی با یکدیگر دارند و در نهایت تجربه کاربری یکپارچه ایجاد می شود . این از آن جهت مهم می باشد که هنگامی که متخصصان و طراحان زیادی در یک طراحی سایت بزرگ و یا یک برنامه بزرگ حضور دارند نتوانند موارد علاقه شخصی خود را به طراحی یکپارچه سایت و یا برنامه اعمال کنند و نظرات شخصی در طراحی اعمال نشود بلکه مطابق با راهنمای جامع انجام شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (251)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2090


  • چگونگی راهنمای برای طراحی یک سایت