Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

نکات طراحی UX برای منو کشویی در طراحی سایت

نکات طراحی UX برای منو کشویی در طراحی سایت

منو کشویی به لطف کتابخانه های رو به رشد جاوا اسکریپت و ویژگی های Css3 در حال رشد است اما باید توجه داشته که همه منوهای کشویی دارای یک نوع طراحی UX نمی باشند . ما قصد داریم در این مقاله روش های در مورد طراحی تجربه کاربری از منو کشویی را بیان نماییم که به طراح در زمانی طراحی کمک می کند .

نشانه گزاری برای زیر منو

این ایده در بسیاری از موارد رعایت می شود که به کاربران اجازه می دهد بدانند کدام یک از منو ها دارای زیر منو می باشند تا کاربران را به زیر منو آن منو متوجه سازند . و این قوانین برای تمام زیر منو ها هر منو و... ادامه پیدا می کند تا یک نشانه خوبی برای متوجه ساختن کاربران به منو های زیرین شود . البته این نشانه می توان به صورت مربع یا یک نشانه یا یک دایره باشد که طراح براساس ذوق و سلیقه خود آن را طراحی می کند .


فضا یا لمینت لینک

اکثر منوهای کشویی دارای فاصله کمی بین لینک ها دارند اما اختلاف زیادی بین حاشیه ها و جود دارد . به وسیله حاشیه ها می توان متن های منو را به وضوح از هم جدا کرد همچنین با استفاده فضای مناسب بین متن های منو می توان آن ها را برای ایجاد انیمیشن های جذاب آماده کرد . وقتی طراح فاصله بین متن منو ها را به درستی انجام دهد هنگامی که بر روی منو موس قرار می گیرد می توان از لمینت برای زیبا کردن منو استفاده کرد .


شناورهای منو

بسیاری از طراحان دوست دارند هنگامی که موس کاربر بر روی متن یکی از منو ها می رود دو اتفاق ایجاد شود که باعث جذابیت بیشتر منو می شود اول اینکه رنک متن منو متفاوت شود و دوم اینکه افکتی روی متن منو انجام شده اتفاق بیافتد. اینکه چه رنگی استفاده شود بسیار مهم است تحقیقات زیادی انجام شده است و بسیاری از متخصصان به این نتیجه رسیده اند که باید از رنگ متضاد استفاده کرد مثلا هنگامی که رنگ متن سیاه است و پس زمینه سفید وقتی موس را روی متن منو می بریم متن سفید و پس زمینه سیاه شود این باعث می شود کاربران به درستی بفهمنند بر روی کدام متن اشاره می کنند .


سرعت منو کشویی

در تکنولوژی های جدید Css3 با جی کوری مخلوط می شود و این کار در منو کشویی نیز انجام می شود . حالت های زیادی برای باز شدن منو کشویی و یا محو شدن آن هنگامی که ماوس را از منو کشویی بر می داریم وجود دارد . بهترین انیمیشن یک منو کشویی را می توان با دو کلمه خلاصه کرد سریع اما با توجه ، در واقع کاربران باید کاربران زیبای بسته و یا باز شدن یک منو را به صورت کامل مشاهده کنند همچنین باید سرعت این کار آنها را اذیت نکنند نباید نه زیاد کند و نه سریع باشد به طور کلی توصیه می شود که انیمیشن منو دارای سرعتی کمتر یا برابر 1.5 ثانیه باشد . این قانون مربوط به انیمیشن منو است و طراح می تواند انیمیشن های سایر آیتم ها صفحه را از 3 تا 5 ثانیه انجام دهند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (282)
کد خبر: 2091


  • نکات طراحی UX برای منو کشویی در طراحی سایت