Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

آیکون ها و تجربه کاربری سایت

آیکون ها و تجربه کاربری سایت

رابط کاربری در مورد ارتباطات و انجام کارها می باشد ، رابط کاربری (UI) یک سایت وسیله ای است ارتباط برقرار کردن بین سایت و کاربر می باشد . یکی از بخش های مهم در رابط کاربری آیکن ها می باشند . زیرا می توانند بدون کلمه و با استفاده از زیبای بصری هدف خود را به کاربران منتقل سازند . ما در این پست قصد داریم راه های مختلف برای استفاده از آیکون در بهبود کیفیت UX در یک سایت را شرح دهیم .

ناوبری پیشرفته

آیکن ها به طور طبیعی به کاربران کمک می کنند تا بتوانند بر روی ناوبری منو انجام دهند . آیکون ها می توانند به صورت گویا و تصویری به کاربران بیان کنند که هر منو شامل چه محتوای می باشد بی آنکه کاربران به متن منو توجه داشته باشند همچنین متن در کنار آیکون در منو سایت می تواند زیبای خاصی را در سایت پدید آورد . البته ناوبری فقط مخصوص منو سایت نیست و در بخش های مختلف سایت می توان ناوبری همراه با آیکون را برای زیبا سازی سایت به کار ببریم . در واقع طراح سایت باید با استفاده از آیکون ها زیبا و افکت های که به این آیکون ها می دهد CTA های زیادی را برای صفحات سایت که اهداف سایت که همان افزایش نرخ تبدیل می باشد را بالا ببرد . همچنین هنگام استفاده از آیکون ها باید توجه داشت که بزرگ یا کوچک بودن آن نیز مورد توجه کاربران قرار می گیرد و باید مواردی که برای طراح در سایت مهم می باشد و اینکه نیاز دارد روی آن کلیک انجام شود را با آیکون های بزرگ طراحی نماید تا توجه بیشتری را به خود جلب کند .


آیکون در فرم ها

هر سایت بنا به نوع خاصی که دارند دارای فرم ها متعددی مانند ثبت نام ، ورود ، خبرنامه و... می باشد که برای کاربران نیز پر کردن آنها همیشه مشکل و کسل کننده بوده است برای همین استفاده از آیکون ها می تواند هم راهنمای خوبی برای آن ها و هم زیبای یک فرم در سایت را افزایش دهد . مثلا یک آیکونی که دارای شکلی است که زیرچشمی به یک لینک نگاه می کند برای کاربران بسیار جذاب تر است از یک متنی که بیان کننده کلیک بر روی لینک زیرین می باشد در واقع طراح باید با آیکون فرم بتواند کاربران را بیشتر متقاعد سازد که به فرم ها توجه داشته باشند .


آیکون های متحرک

آیکون های متحرک نوع خاصی از آیکونها می باشد که می تواند در پیشبرد تعامل با کاربران بهترین تاثیر را بگذارند مثلا طراح وقتی که می خواهد کاربر در یک صفحه سایت یک CTA را مورد توجه قرار دهد از این آیکون استفاده می کند این آیکون متحرک باعث می شود انیمیشن جالبی از خود نشان دهد و ناخودآگاه ذهن کاربر به سمت آن کشیده شود سعی کنید موارد مهمی از صفحه را از این نوع آیکون ها استفاده کنید و استفاده از آن را به دو یا سه آیکون متحرک در هر صفحه محدود نمایید که بیشتر از آن باعث سردرگمی و نارضایتی کاربران خواهد شد و نتیجه عکس به همراه خواهد داشت .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (278)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2097


  • آیکون ها و تجربه کاربری سایت