Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

چگونه از طرح خود در اینترنت محافظت کنیم

چگونه از طرح خود در اینترنت محافظت کنیم

آیا به عنوان طراح سایت و یا طراح گیرافیک نگران دزدیده شدن طرح خود هستید اینکه روزها و شاید ماه ها وقت گذاشته اید و یک طرحی را آماده کرده اید و بعد از آن پس از مدت کوتاهی از طرح شما کپی می کنند . طراح و یا توسعه دهندگان و هر کسی که می خواهد در اینترت کارهای خود را به معرض دید عموم قرار دهد باید با قوانین کپی رایت آشنا باشد ، مجوزهای ایجاد شده در قوانین می تواند به شما کمک نماید تا طراح های خود را محافظت نمایید ما در این مقاله می خواهیم به برخی از مجوزهای قانونی و توضیحاتی راجب آن بپردازیم .


مجوزها

·         شناسایی (Attribution) : رعایت ضوابط و قوانین که اجازه می دهد تا دیگران به استفاده و توزیع کار خود و ایجاد مشتقات تا زمانی که آنها اعتبار دارند بپردازند .

·         نام تجاری برای استفاده غیر تجاری : تحت این مجوز ، طراحان دیگر می تواند از طرح شما فقط در موارد غیر تجاری استفاده نماییند در صورتی که بیان نمایند که شما عامل اصلی طراحی می باشید .

·         Attribution-ShareAlike : این مجوز مشابه نرم افزار های متن باز می باشد . زیرا هر ار جدید از کار اصلی شما ایجاد شده است باید به همان شیوه مجوز دریافت نماید . افرادی که کار خود را برای اهداف تجاری انجام می دهند یا اصلاح می کنند باید به شما اعتبار بدهند .

·         Attribution-NoDerivs : این مجوز به دیگران اجازه می دهد تا از طرح شما استفاده کنند ولی هیچ تغییری در آن به وجود نیاورند و یا به هیچ وجه آن را اصلاح نکنند . طرح و تصاویر آن باید بدون هیچ تغییری باقی بمانند .

·         Attribution-NonCommercial-ShareAlike : این مجوز مانند محجوز Attribution-ShareAlike می باشد با این جال نمی توان آن را در اهداف تجاری استفاده کرد.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (232)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2098


  • چگونه از طرح خود در اینترنت محافظت کنیم