Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

طراحی پنجره مودال (Modal) در سایت

طراحی پنجره مودال (Modal)  در سایت

پنجره های مودال (Modal) پنجره های هستند که وقتی بر روی صفحه نمایش باز می شوند زمینه صفحه نمایش را تیره می کنند تا پنجره به طور قابل توجه برای کاربران دیده شوند . اکثر وب سایت ها که از پنجره مودال استفاده می کنند اصولا با استفاده از نوعی CAT باز شده اند . که این نوع CAT معمولا یک دکمه و یا یک قسمت از فرم بوده است . ما در این مقاله می خواهیم در مورد جزئیات و علل استفاده روز افزون از این نوع پنجره صحبت کنیم.


زمینه های تاریک و قابل کلیک

در واقع پنجره مودال در وهله اول اصلا پیچیده به نظر نمی رسد و استراتژی آن نیز سادگی تعامل با کاربر بوده است . آنها اغلب از یک پس زمینه تیره در صفحه استفاده می کنند تا توجهی ویژه به محتوای درون مودال ایجاد نمایند . البته نباید تیرگی پس زمینه به سیاه بودن آن تعبیر شود براساس آمارها می تواند این تیرگی از 50 تا 90 درصد براساس توجه کاربر به درون محتوا انجام شود . همچنین باید مودال طوری طراحی شود که کاربران بتوانند با کلیک کردن بر روی پس زمینه سایت و یا صفحه نمایش مودال را بار دیگر مخفی سازند . البته برخی از مودال ها با یک دکمه درون خود بسته می شوند که البته بسته به سلیقه طراح دارد ولی به طور معمول و برای تعامل بیشتر ، بهتر است بتوان با کلیک کردن بر روی پس زمینه مودال پنهان شود . برخی از مودال ها از انیمیشن های فانتزی برای نمایش خود در صفحه استفاده می کنند این کار ترجیح داده می شود زیرا باعث کاهش شدت ظاهر شدن تصادفی مودال بر روی صفحه نمایش می گردد . طرح های زیادی در مودال وجود دارد اما در اکثر سایت ها مودال دارای پس زمینه سفید ب متن تیره می باشد ، این ساده ترین راه برای طراحی یک پیام با کنتراست که می تواند با طراحی سایت انجام شده سازگاری کامل داشته باشد .


تکنیک های نمایش

اکثر مودال های طراحی شده ، مودال های هستند که چند ثانیه بعد از کلیک بر روی دکمه و یا لود صفحه نمایش داده می شوند بسیار روان و راحت به طوری که کاربر متوجه می شود پنجره ای در حال آمدن به صفحه سایت است . سبک های دیگری نیز برای نمایش مودال وجود دارد ر اینجا سه تکنیک و سبک رایج را بیان می کنیم :

·         هنگامی که موس کاربر صفحه را ترک کند حالت های خروج ظاهر می شوند

·         مودال های زمان بندی وجود دارد که بعد از مدت معین اجرا می شوند

·         تغییرات موقعیت مکانی زمانی ظاهر می شود که کاربر مقدار مشخصی را کپی کند


پیام های بازاریابی Popover

مودال در درجه اول برای بازازیابی استفاده می شود ، بنابراین باید مورد توجه کاربران قرار بگیرند چرا که آنها یمی خواهند یک متن را در کم ترین زمان و با یک انیمیشن زیبا در یک کادر به کاربران سایت نمایش دهند . این باعث می شود موارد مهم مانند محصولات جدید و یا تخفیفاتی که مدیر سایت دوست دارد بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرد در این کارد به شکل زیبایی نمایش داده شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (651)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2099


  • طراحی پنجره مودال (Modal)  در سایت