Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

ویژگی های که نباید در یک طراحی سایت از دست بدهیم

ویژگی های که نباید در یک طراحی سایت از دست بدهیم

شاید پیش آمده باشد که مدیران سایت نمی دانند چرا کاربران سایت آن ها نرخ تبدیل را بالا نمی برند و به مشتری تبدیل نمی شوند به نظر آنها همه چیز درست است و چیزی از قلم نیوفتاده است . ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های که یک سایت حداقل داشته باشد تا نرخ تبدیل آنها بالا رود  را بررسی نماییم .

طراحی سایت که به نام تجاری و صنعت شما مرتبط نمی باشد

طراحی سایت اولین تصور یک بازدیدکننده در مورد کسب و کار است . صفحات سایت نه تنها باید منعکس کننده صنعت و محصولات و خدمات آن باشد بلکه باید به درستی نماینده کار شما و جزئیات منحصر به فرد شرکت باشد در واقع موارد زیر باید مورد بررسی قرار گیرد :

·         طراحی باید حافظه بازدیدکنندگان خود را جذب و تحت تاثیر قرار دهد

·         محتوا باید در برگیرنده جزئیات کارهای شرکت و محصولات و خدمات آن باشد


اطمینان حاصل شود طراحی سایت که ایجاد شده است منحصر به فرد کار صنعت شرکت می باشد . دیدگاه بصری و سبک ، تایپوگرافی و عناصر طراحی تعاملی نقش مهمی در این بخش ایفا می کنند . همه این موارد در وهله اول باعث ایجاد اولین نتیجه بازدیدکننده شما می شود و برای تعامل بعدی با سایت شما بسیار مهم می باشد .

ترکیب UXو UI در سایت

در بعضی سایت ها اگر مدیرسایت خود را به جای کاربر قرار دهد نمی تواند تعامل درستی با سایت داشته باشد و ناخودگاه در متوجه می شود که صفحه سایت غیر استاندارد می باشد . روش های زیادی برای استاندارد کردن یک صفحه سایت وجود دارد اما امروزه مهمترین روش برای این کار ادغام روش های UX و UI می باشد . در اینجا چند نمونه از مواردی که می توان با آن UI و  UX را ادغام کرد تا یک صفحه مناسب طراحی شود را بررسی می کنیم:

پیمایش اسکرول : با استفاده از ویژگی های جدید CSS و کتابخانه های جاوا اسکریپت می توان یک پیمایش اسکرول مناسب برای پیمایش المان های یک صفحه در نظر گرفت تا کاربر با جذابیت بیشتری ترغیب شود تا المان های صفحات سایت را پیمایش نماید .

طراحی متریال دیزاین و flat : با ظهور متریال دیزاین در دنیای UI و UX ، بسیاری از طراحان برای طراحی و تعامل بهتر سایت و یا اپلیکشن ها با کاربر از آن استفاده می کنند . هدف از استفاد متریال دیزاین طرح های واقع گریانه و جذاب تر برای مخاطبان می باشد .


گرافیک بردار : این ویژگی محبوبیت زیادی در بین طراحان سایت  دارد به این علت که حجم تصاویر برداری را بدون آنکه به کیفیت آن لطمه وارد شود به شکل چشمگیری کاهش می دهد .

مینیمالیستی برودن سایت : این نوع طرح باید بیشتر در بخش های مختلف سایت استفاده شود تا تمرکز کاربران بر روی المان ها و اهداف سایت متمرکز شود .

نداشتن و یا طرح اشتباه با CTA

یکی از بزرگترین نشانه های بد UX عدم طراحی بصری است . به عنوان یک طراح و یا توسعه دهنده هدف شما پیش بینی رفتار کاربران سایت می باشند و از همه مهمتر راهنمای آن ها برای رضایت مندی از استفاده المان ها می باشد در واقع CAT های وجود دارند تا انگیزه بازدیدکنندگان را تحریک کنند و آن ها را ترغیب به کلیک بر روی اهداف مورد نظر سایت نمایند . اگر سایت طراحی شده چنین ویژگی را ندارد قطعا طراحی انجام شده برای سایت دارای اشکال اساسی است و باید اصلاح شود .


نداشتن جستجوی قدرتمند

در عصر دیجیتال ، کاربران می خواهند سریعا به آنچه که دوست دارند برسند نداشتن یک جستجو قدرتمند در سایت باعث می شود کاربران خیلی زود سایت را ترک کرده و وارد سایت رقیب شوند . همچنین یک نوار جستجو باید تمامی محتوای سایت و تصاویر و ویدئو های احتمالی را پوشش دهد و همچنین دارای فیلترهای ارزشمند برای محدود کردن جستجو شود.

 

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (269)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2100


  • ویژگی های که نباید در یک طراحی سایت از دست بدهیم