Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

آیا استفاده از کتابخانه جی کوئری همچنان در سایت مهم می باشد؟

آیا استفاده از کتابخانه جی کوئری همچنان در سایت مهم می باشد؟

پس از گذشت بیش از یک دهه از تولید و طراحی کتابخانه جی کوئری در طراحی سایت ، این کتابخانه همچنان پرطرفدار به کار خود ادامه می دهد . بیش از یک دهه بود که طراحان برای اینکه بتوانند یک افکت زیبا را در تمامی مرورگرها یکسان و با زیبای نشان دهند می گذرد همین باعث شد این کتابخانه مانند معجزه ای برای طراحان تولید شود چرا که استفاده از یک کتابخانه که تمامی مرورگرها آن را پشتیبانی کنند تقریبا محال بود . همچنین این کتابخانه سختی استفاده از ِDOM را به حداقل رساند تا توسعه دهندگان و طراحان بتوانند راحت تر با آن کار کنند . همچنین استفاده از API های جی کوئری فرصتی مناسب برای استفاده بهتر و راحت تر از بسیاری از مواردی هستند که در توسعه و طراحی استفاده می شوند و قبلا بسیار دشوار طراحی می شدند . همچنین سبک بودن این کتابخانه که به راحتی در سایت و صفحات آن لود می شود باعث شده است نه تنها منسوخ شود بلکه روز به روز از این کتابخانه و به وسیله آن افکت ها و کتابخانه های دیگری برای طراحی سایت و استفاده از آن رشد پیدا کنند . ما در این مقاله قصد داریم به برخی از این کتابخانه ها بپردازیم .


Turntable.js : بسیاری از طراحان همیشه دنبال افکت ها و کتابخانه های می باشند که بتوان با آن محصولات و خدمات را به صورت زیبایی به کاربران نمایش داد ، این کتابخانه به شکل باور نکردنی دارای افکت های زیبای می باشد و این امکان را به طراح می دهد که بتواند محصول مورد نظر خود را به صورت 360 درجه به کاربران و مخاطب خود به شکل زیبای نشان دهد . همچنین می توان با موس و یا انگشت آن را چرخاند که تجربه کاربری بی نظیری را برای کاربران ایجاد می نماید .


Freewall : یک کتابخانه جی کوئری برای طرح بندی با استفاده از ویژگی های CSS 3 می باشد . که دارای انیمیشن های زیبا  و متنوع را در بر دارد . اگر طراح به دنبال طرح بندی منعطف و زیبا در سایت و قابلیت نمایش درست و مناسب آن در موبایل های هوشمند و تبلت می باشد می تواند از این کتابخانه پر قدرت استفاده نماید .


multiscroll.js : یک کتابخانه عالی برای سایت می باشد که به طراح اجازه می دهد یک پیمایش چند جهتی در سایت ایجاد نمایید . این کتابخانه جی کوئری با دو نوع طرح بندی عمودی در سایت کار را برای کاربران تسهیل می کند و نمایی زیبای به سایت هنگام اسکرول کردن کاربران ایجاد می کند . همچنین این کتابخانه در تمامی مرورگر ها پشتیبانی می شود .

rowGrid.js : این کتابخانه تصاویر را به صورت سطری و Grid نمایش می دهد ، درست همان طوری که گوگل در جستجوی تصویری آن را انجام می دهد همچنین حاشیه ای برای جدا کردن این تصاویر در این کتابخانه وجود دارد که می توانن به راحتی از آن استفاده نمود.

Slidebars : این یک کتابخانه جذاب برای درست کردن منو های کشویی و یا منوهای همبرگر در سایت می باشد که به راحتی می توان آن را طراحی و از آن با افکت های زیبایی که دارد بهره برد .


pagePiling.js : اگر می خواهید از یک کتابخانه برای درست کردن یک تم زیبا One Page که امروزه برای بسیاری از طراحی سایت ها استفاده می شود بهره ببرید از pagePiling استفاده نمایید . این کتابخانه با ویژگی های زیاد می تواند به شما در طراحی چنین تم های یاری رساند .


Animsition : شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک المان را هنگامی که برای اولین بار کاربر آن را می بیند و یا هنگامی که پیمایش در سایت می کند با یک افکت زیبا مانند Zoom ، fade و... به شکلی زیبا به کارب ر نمایش داده شود این کتابخانه ب راحتی این کار را برای شما انجام خواهد داد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (278)
کد خبر: 2103


  • آیا استفاده از کتابخانه جی کوئری همچنان در سایت مهم می باشد؟