Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

توصیه مهم در مورد تجربه کاربری در سایت

 توصیه مهم در مورد تجربه کاربری در سایت

بسیاری از طراحان شروع به طراحی سایت های مختلفی می کنند بدون آنکه بدانند دقیقا چه چیزها و مواردی را باید به طور کامل رعایت کنند . ما در این پست قصد داریم به شما روش های جهت توجه کردن هنگام طراحی را توضیح دهیم .

متن را کوتاه بنویسید

در سال 1997 تیم نلسون نرمن ( خالق تجربه کاربری UX ) تحقیقاتی را پیرامون مطالعه و ردگیری متن ها توسط کاربران سایت انجام داد و به این نتیجه رسیدند اکثر کاربران به جای خواندن متن های سایت آن ها را اسکن می کنند . بنابراین استفاده بیش از حد از یک عبارت و یا یک کلمه و همچنین عبارت های بی فایده باعث می شود کاربران آن صفحه و یا سایت را خیلی زود ترک نمایند . وقتی شما در حال نوشتن اطلاعات مفید در سایت می باشید باید از کلمات و جملات ضائد پرهیز کنید و به اطلاعاتی را به کاربر ارائه دهید که واقعا به دنبال آن می باشد .


حذف کردن موارد اضافی در صفحه

هنگامی که می خواهیم یک متنی را درصفحه قرار دهیم برای اینکه جلوه زیبای در صفحه سایت به نمایش در آید از برخی از آیکون ها و تصاویر بیش از حد استفاده می کنیم به طوری که خواندن متن دشوار می شود و باعث نارضایتی کاربران می گردد . بنابراین استفاده بیش از حد از این نوع تصاویر و یا آیکون ها را باید در سایت ها به حداقل رساند تا کاربران بتوانند موارد مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کرده و از آن استفاده نمایند . من در زیر دوسایت را برای همین مورد مورد بررسی قرار می دهم سایت اول VConcept   که دارای المان ها ، افکت ها و بسیاری از موارد می باشد و کاربران نمی دانند بر کدام بخش این صفحه باید تمرکز کنند اما سایت دوم Born می باشد که به سادگی و زیبایی به کاربران نشان می دهد چه مواردی در این صفحه سایت وجود دارد و به چه شکل می توانند به آن دسترسی پیدا کنند .


 


استفاده مجدد از عناصر طراحی

استفاده از عناصر تکراری مانند رنگ ، متن ویا برخی المان ها این حس را به کاربران می دهد که این سایت دارای نظمی هماهنگ در تمامی بخش های خود می باشد . در واقع وقتی فوتر و هدر یک سایت در تمامی صفحا سایت یکسان می باشد کاربر می داند مثلا خبرنامه در کجای سایت قرار دارد و یا جستجو در کدام بخش صفحات سایت وجود دارد و به سرعت آن را برای موارد مورد نیاز خود پیدا می کند بنابراین سازگاری سایت یکی از عوامل مهم در طراحی می باشد .


قبل از طراحی خوب تحلیل کنید

در هنگام طراحی سایت و طراحی صفحا سایت طراح باید اهداف خود را از قبل مشخص کند ، اینکه کاربران به دنبال چه هستند و احتمالا با کدام بخش های صفحه سایت ارتباط بیشتری برقرار می کنند و بهتر است کدام بخش ها دارای CAT های بیشتری باشند قبل از طراحی بسیار مهم می باشد چرا که بدون دانستن این موارد فقط صرف طراحی زیبا نمی توان به اهداف مورد نظر سایت که همان افزایش نرخ تبدیل می باشد رسید . مثلا در شکل زیر کاربران چند راه برای وارد کردن و یا تبدیل شدن به مشتری دارند آنها می توانند در صفحه فرود سایت شماره تلفن خود را وارد کنند و یا در پایین تر از آن اپلیکیشن طراحی شده سایت را دانلود نمایند که در این صورت محصولات و خدمات سایت همیشه مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت . در واقع با وارد کردن شماره تلفن و یا اپلیکشن  طراحی شده سایت شما یک کاربر را به یک کاربر وفادار برای سایت خود تبدیل کرده اید که این مطمئن نیاز به تحلیل درست قبل از طراحی دارد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (255)
کد خبر: 2104


  •  توصیه مهم در مورد تجربه کاربری در سایت