Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

زبان های که برای طراحی و توسعه سایت باید فرا بگیریم

زبان های که برای طراحی و توسعه سایت باید فرا بگیریم

شروع پیاده سازی طراحی سایت و یا توسعه آن می تواند پیچیده به نظر آید . چرا که شرکت های بزرگی برای توسعه و طراحی سایت اقدام به تویلید انواع زبان ها برای توسعه دهندگان و طراحان نموده اند . حال سوال مطرح می شود باید کدام یک از آن ها را آموخت و در طراحی به کار برد و یا حداقل کدامیک از آنها دارای اولویت های بالاتری می باشند.

HTML5 و  CSS3

اگر تازه شرو.ع کرده اید باید بدانید اساس طراحی بر روی HTML5 و  CSS3 می باشد تمامی طراحان و حتی توسعه دهندگان باید به خوبی ویژگی های آنها را بدانند البته این دو زبان جزء زبان های برنامه نویسی نمی باشند و بیشتر در زمینه طراحی مورد استفاده قرار می گیرند اما از آنجا که طراحی و توسعه نزدیک به هم در حال کار می باشند ، توسعه دهندگان نیز باید به خوبی با ویژگی های آن آشنا باشند . در  واقع HTML  که نسخه به روز آن دارای HTML5 می باشد یک نشانه گذاری می باشد و CSS3 نیز یک زبان سبک برای زیبا جلوه دادن طراحی می باشد . HTML  تعریف می کند که چگونه یک زبان ساختار یافته در سایت ایجاد شود و CSS تعریف می کند که چگونه یک سایت به نمایش در آید . همچنین یاد گرفتن این دو برای استفاده در زبان های کلاینت محور مانند جاو اسکریپت و جی کوئری بسیار حیاتی می باشد . چرا که این زبان ها باید تعامل زیادی با HTML5 و  CSS3 داشته باشند .


جاوا اسکریپت و JavaScript/ES6

علاوه بر HTML5 و  CSS3 که بیشتر در ظاهر سایت می باشد ، جاوا اسکریپت و پلتفرهای مهم آن مانند React ،Anglar js برای قرار دادن افکت های زیبا در هنگام طراحی سایت ضروری می باشد . آخرین نسخه جاوا اسکریپت با نام ES6 می باشد که به شما متدها و توابع زیادی برای زیبا کردن المان های سایت هنگام پیمایش آن توسط کاربر می دهد . بنابراین آموزش جاوا اسکریپت و انتخاب یکی از پلتفرهای پرکاربرد آن ضروری است .


زبان های C# ، جاوا ، PHP

توسعه دهندگان با انتخاب یکی از آنها می توانند عملیات بر روی یک دکمه و یا یک خرید و در کل عملیات بر روی سرور را مدیریت کنند . زمانی که کاربر یک درخواست را به سمت سرور می دهد و منتظر می ماند تا آن نتیجه را به کاربر نشان دهد در واقع این عملیات توسط زبان سمت سرور مانند زبان های C# ، جاوا ، PHP انجام می شود. انتخاب هر زبان سمت سرور بستگی به سلیقه توسعه دهنده و همچنین پروژه در حال ساخت آن دارد که هر کدام از این زبان ها دارای نقاط ضعف و قوتی می باشند که بسته به پروژه باید مورد استفاده قرار گیرند.

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (259)
کد خبر: 2105


  • زبان های که برای طراحی و توسعه سایت باید فرا بگیریم