Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

مقایسه کار طراحی در سایت : فتوشاب در برابر Illustrator و اسکرچ

 مقایسه کار طراحی در سایت : فتوشاب در برابر Illustrator و اسکرچ

دنیای طراحی همیشه برای کسب و کار ها یک جذابیت منحصر به فرد داشته است اما بسیاری از طراحان برای استفاده از ابزارهای که روز به روز در حال تولید طراحی های مختلف هستند بسیار مشکل می باشند که کدامیک را انتخاب نمایند . ما در این مقاله قصد داریم سه برنامه رایج برای طراحی یعنی فتوشاب ، Illustrator و اسکرچ را مورد بررسی قرار دهیم.

UI Design

طراحی رابط گرافیکی معمولا به سایت و طراحی موبایل همرا ه است البته می تواند شامل رابط کاربری بازی های دیجیتال نیز شود اما بیشتر در طراحی سایت و موبایل متمرکز می شوند . برای سال ها فتوشاپ ابزار اول طراحی برای آیکون های برداری و ایجاد تکسچر های پس زمینه برای ایجاد یک طرح کلی بود اما فتوشاپ همیشه براساس تصاویر استوار بوده است این همان جای بود که نرم افزار اسکرچ (Sketch) وارد بازی شد . اولین بار این نرم افزار در سال 2010 تولید و طراحی شد از آن تاریخ به شدت توسط طراحان برای طراحی سایت مورد استقبال قرار گرفته است ، هدف طراحی اسکرچ (Sketch) این بوده است که مجموعه طراحی UI برای سایت و هم موبایل به صورت یک جا طراحی شود تا نگرانی های طراحان برای ایجاد طرحی قابل سازگار با موبایل های هوشمند که بسیاری از کاربران برای نمایش سایت مورد استفاده قرار می دهند را برطرف سازد . تنها اشکال این نرم افزار این است که کاربران سیستم عامل ویندوز نمی توانند از آن استفاده کنند چون نرم افزار آن دارای سیستم عامل منحصر به فرد برای خود می باشد . نرم افزار Illustrator نیز در طراحی رابط کاربری امروزه طرفداران زیادی در بین طراحان دارد ، طرح در این نرم افزار می تواند شامل بردارها و پیکسل ها باشند . شکل ها و بردارها ساده تر می شوند و لایه ها می توانند ساده تر دستکاری و ویرایش شوند .


Icon Design

بیشتر طراحی سایت ها نیاز به آیکون های زیبا و مورد توجه کاربران دارد . بسیاری از طراحان ابتدا طرح آیکون را بر روی یک کاغد ایجاد می کنند و سپس با یک ابزار آن را طراحی می کنند. نرم افزار Illustrator برای این کار مناسب است چرا که آیکون در اطراف بردار معنی پیدا می کنند همچنین نرم افزار Illustrator دارای قلم AI می باشد که برای طراحی آیکون ها بسیار مناسب و راحت می باشد . آیکون ها را در نرم افزار Illustrator در مقایسه با قتوشاب به راحتی می توان تغییر داد و لایه های آن بسیار ساده تر از لایه های نرم افزار فتوشاب می باشد .


ویرایش تصاویر

ویرایش تصاویر چیزی است که نرم افزار فتوشاب برای آن ساخته شده است در واقع این نرم افزار دارای ابزارهای بسیار مهمی می باشد که می توان تصاویر اولیه را به تصاویری که می خواهیم تبدیل نماییم و آن را در سایت قرار دهیم بسیار سودمند است . همچنین طی 25 سال تولید این نرم افزار با نسخه های متعدد ویژگی ویرایش تصاویر را بیشتر کرده است و به نظر نمی رسد نرم افزار های Illustrator و اسکرچ در این مورد حرفی برای گفتن داشته باشند .


طراحی گرافیک

عنوان طراحی گرافیک می توان شامل بسیاری از موارد باشد . طراحی آیکون ، طراحی برند تجاری ، طراحی قالب های سایت و یا بخش های مهم سایت و... بنابراین باید بدانیم طراحی گرافیک بخش های متعددی دارد . در واقع هر کدام از آنها و یا هر چند مورد از این موارد در یک نرم افزار می تواند به خوبی انجام شود و برای همین باید طراح بداند کدام مورد را با چه نرم افزاری بهتر و راحت می تواند انجام دهد . مثلا طراحی آیکون و یا طراحی برداری با Illustrator و یا طراحی برند که از یک تصویر دیگر نشات می گیرد و در اصل یک ویرایش تصویر است با فتوشاب بهتر است . البته بسیاری از طراحان بخاطر اینکه سال ها با نرم افزار فتوشاپ کار کرده اند در بسیاری از موارد فتوشاپ را بهتر از نرم افزار های دیگر ترجیح می دهند .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (260)
کد خبر: 2108


  •  مقایسه کار طراحی در سایت : فتوشاب در برابر Illustrator و اسکرچ