Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

هوش هیجان انگیز و نا خوشنودی در طراحی

 هوش هیجان انگیز و نا خوشنودی در طراحی

هیجان انگیز بودن یک طرح به جذب مخاطبان کمک می کند اگر به یاد داشته باشد در جشن تولد شبکه توییتر در سال پیش یعنی 2016 نماد آن از ستاره به قلب تغییر پیدا کرد چرا که آنها معتقد بودند قلب یک نماد جهانی است و برای کاربران بسیار هیجان انگیز تر می باشد . این تغییر براساس کسب و کار صورت گرفت زیرا استفاده از این سایت رو به افزایش می باشد و مدیران آن می خواستند هنگام تعامل کاربر با این سایت حس بهتری به آنها دست دهد . این یک نمونه از کارهای است که بسیاری از شرکت ها برای جان بخشیدن به سایت خود و ایجاد هیجان برای مخاطبان خود انجام می دهند در واقع وقتی کاربران روز به روز در حال افزایش و ایجاد ترافیک سایت شما می باشند شما باید همیشه دنبال راهکارهای جدیدی برای برانگیختن احساسات آنها به شکلی که آن ها دریابند همیشه چیزی برای هیجان در سایت وجود دارد و می توانند از آن لذب ببرند می باشد . همچنین امروزه طرح های برای هوشمند کردن سایت ها در بسیاری از عملکردها که با کاربران در سایت در حال تعامل هستند وجود دارد . شرکت های مانند گوگل ، فسبوک و... در بسیاری از تعاملات سایت های خود با کاربران از هوش عملیاتی برای جواب دادن به عملیاتی که کاربران انجام می دهند استفاده می کنند چرا که سرعت جواب دادن و حسی که به کاربران در پاسخ سریع وجود دارد در تعاملات بعدی کاربر تاثیر مثبت می گذارد .


در واقع وقتی یک سایت تاریخ تولد شما را می داند و در روز تولد هنگامی که شما  بر روی آن سایت لاگین می کنید روز تولد شما را تبریک می گوید این حس خوبی به کاربر می دهد . بیشتر متخصصان بر این باورند که پنج ویژگی دارای ایجاد هوش هیجان انگیز در سایت و کاربر می شود :

·         خود آگاهی

·         خود کفایی

·         انگیزه

·         همدلی

خود آگاهی

بسیاری از سایت ها نظیر گوگل و... پیش بینی و علاقه کاربران را از رفتارهای که آنها در سایت انجام می دهند را پیش بینی می کنند مثلا یوتیوب براساس فیلم های که مشاهده می کنند می توانند فیلم های که مرتبط با آنها هستند را در بازدید بعدی یا به صورت پیشنهاد به آن ها نمایش دهند . این کار باعث حس هیجان انگیزی در کاربر ایجاد می نماید .


انگیزه ، همدلی و خودکفایی

همدلی و انگیزه باید در بین سایت و کاربران ایجاد شود ، تجزیه و تحلیلی که سایت از پست ها و یا عملیات و رفتار کاربر در سایت قرار می دهد می تواند در پیشبرد این اهداف مناسب باشد مثلا وقتی در شبکه اجتماعی کاربران به یک کاربر پیام تسلیت پدر و یا مادر و یا یک عضو از خانواده را می دهد ، آن سایت نیز با ایجاد یک پیام تسلیت می تواند در همدلی با کاربر بر آید و یا تاریخ آن تسلیت را ثبت نماید و هر ساله به این کاربر پیام تسلیت اعلام نماید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (282)
کد خبر: 2109


  •  هوش هیجان انگیز و نا خوشنودی در طراحی