Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

مهارت های اساسی برای تبدیل شدن به یک متخصص UI/UX

مهارت های اساسی برای تبدیل شدن به یک متخصص UI/UX

متخصصان UI/UX امروزه دارای بازار بزرگی می باشند که می توانند در آن شغل های بسیار مناسبی را در شرکت های بزرگ به دست آورند. البته درست است که متخصصان UI/UX باهم در ارتباط نزدیکی هستند اما با یکدیگر همپوشانی کاملی ندارند . ما در این مقاله قصد داریم شما را با مهارت های که یک متخصص UI/UX باید داشته باشد تا به عنوان یک رابط کاربری با کیفیت و یک طراح UX ماهر شناخته شود ، شرح دهیم .


اعلان کاربر

به یاد داشته باشید که متخصصان UI/UX برای کاربران محصولات و یا سایت ها را طراحی می کنند بنابراین رفتارهای کاربران را باید به خوبی بشناسند  . به همین دلیل است که آزمایش قابلیت استفاده یک سایت بعد از طراحی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد . هر طراح UX دارای طرفدارانی برای خود می باشند یک طراح UX فقط شامل زیبای بصری نیست بلکه احساسات و و رفتار کاربر را به خوبی می شناسد و تعامل سازنده ای با آن در سایت و یا محصول برقرار می کند . همچنین به یاد داشته باشید که اگر ایده ای را به عنوان UX به کار می برید و کاربران توجه چندانی بعد از مدتی به آن نمی کنند باید آن ایده را رها کنید و به ایده های بپردازید که مورد توجه کاربران می باشد . گوش دادن به نظرات و انتقادات کاربر یکی از وظایف متخصصان UI/UX می باشد چرا که در نهایت آنها هستند که می خواهند از سایت استفاده نمایند . همچنین داشتن یک ذهن باز بعد از خواندن مشکلات و انتقاداتی که کاربران از بخش های یک سایت می کنند می تواند جرقه ای برای طراحی یک ایده مناسب باشد در واقع تبدیل یک تهدید و یا نارضایتی به یک فرصت .

ارتباط دیداری و یا رودرو

شاید ارزشمندترین مهارت هر طراح ارتباطات بصری آن می باشد . اکثر طراحان ایدههای مختلفی در سر دارند که باید آنها را با کاربران و یا مشتریان به اشتراک بگذارند تا نظرات آنها را ببینند و همچنین همین ارتباط نزدیک و مصاحبه باعث می شود ایده پخته تر و بهتر شود چرا که در طراحی سایت هر چه شما با مشتریان و کاربران ارتباط نزدیکی داشه باشید نگرانی آنها را در بخش های مختلف سایت بهتر متوجه خواهید شد . در این بخش ابزار مورد استفاده مهم نیست شما می توانید با قلم و کاغذی که همراه خود دارید یک طرح اولیه برای کاربران و یا مشتریان خود ترسیم کنید تا ببنید چه بخش های آنها بیشتر متمرکز هستند ، فقط مهم این است که ایده خود را به صورت بصری به آنها نشان دهید و بازخورد آنها را در طراح نهایی اعمال نمایید


نرم افزار طراحی سایت

همه طراحان UI در مورد بسیاری از ابزارهای طراحی برای سایت اطلاعاتی دارند اما باید توجه داشته باشند یک طراح حرفه ای باید یک نرم افزار رایج طراحی را به خوبی و با مهارت بالا فرا بگیرد و با بقیه نرم افزار ها نیز آشنایت کلی داشته باشد . همچنین باید یک طراح UX هم به خوبی با نرم افزارها را رد طراحی فرا بگیرد تا بتواند ارتباط بین المان های یک سایت را به خوبی درک نماید و موقع طرح دادن و یا ایده پروری به فکر نوع طراحی که یک رابط کاربری انجام می دهد نیز باشد . نرم افزار های مانند فتوشاپ برای طراحی کاملا مناسب می باشد و می توان از آنها در قسمت های مختلف طراحی بهره برد .


همدلی و تفکر انتقادی

بهتریمن متخصان تجربه کاربری ، کاربران هدف را به خوبی می شناسند اینکه به چه چیزهای بیشتر مورد توجه قرار می دهند و یا چه المان های در سایت را بیشتر جستجو می کند و به طورکلی دنبال چه مواردی در سایت می باشند . همین شناسایی هدف باعث می شود یک طرح مناسب برای آنها طراحی شود اینکه از چه CTA های برای کدام المان استفاده شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (367)
کد خبر: 2111


  • مهارت های اساسی برای تبدیل شدن به یک متخصص UI/UX