Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

واقعیت مجازی و طراحی سایت ، همه چیزی که باید بدانید

واقعیت مجازی و طراحی سایت ، همه چیزی که باید بدانید

امروزه این سوال مطرح می شود که چگونه می توان واقعیت مجازی را با طراحی سایت ادغام کرد چرا که واقعیت مجازی روز به روز در حال گسترش یافتن می باشد . یک سایت دو بعدی دارای تعاملات مناسبی با کاربر می باشد مانند یک ویکی پدیا که دارای تعاملات مناسبی با کاربران در موضوعات مختلف است اما چه چیزی می تواند آن را بهتر کند ، شاید بگوییم اینکه واقعیت تر جلوه نماید و قابل لمس تر برای کاربران شود . مثلا فرض کنید شما در سایت آمازون هستید و از یک پیراهن بازدید می کنید و می خواهید خودتان را در این پیراهن ببنید که به چه صورت بر تن شما جلوه می کند . شما می توانید چندین تصویر را در مقایسه با چندین لباس ایجاد کنید تا بتوانید بهترین آنها را انتخاب نمایید .


موارد این چنین در محصولات و خدمات می تواند به کاربر سایت در انتخاب بهترین مواردی که نیاز دارد کمک و یاری رساند ولی آیا این موارد امکان پذیر می باشد آیا هنگام طراحی سایت می توان چنین عملیاتی را ایجاد کرد و یا یک تخیل بیشتر نیست؟ جواب این سوال این است که با واقعیت مجازی یا همان VR در سایت می توان حس واقعی پوشیدن یک لباس و یا موارد این چنین را برای سایت ایجاد کرد . البته در بعضی مواقع برای ایجاد یک VR مناسب نیاز به تجهیزات سخت افزاری پیچیده می باشد که بدون آنها ممکن نیست واقعیت مجازی مورد دلخواه خود را طراحی کنید . شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت ، سونی ، ساوسنگ ، اپل و... می خواهند این روش را برای کاربران تهسیل کنند و در حال رقابت می باشند اما آن چیزی که بسیار مهم می باشد این است که این ویژگی در سایت می تواند باعث افزایش باورنکردنی در کسب و کار سایت شود چرا که حس یک شخص درفروشگاه را با استفاده از آن ایجاد می کند .


در واقع ترکیب واقعیت مجازی و یک سایت به تولید و طراحی سایت مجازی کمک می کند تا کاربران بهتر از قبل بتوانند با المان های یک سایت ارتباط برقرار کنند و آن ها را لمس نمایند . همچنین به تازگی مرورگرها در تلاش هستند تا خود را پذیرای واقعیت مجازی کنند برای همین شرکت های مانند فایرفاکس و گوگل در حال بهبود دادن برخی جاواسکریپت های مرتبط با واقعیت مجازی می باشند تا بتوانند با آن ها سازگار شوند .  همچنین بسیاری از پروژه ها متن باز از این موضوع استقبال کرده و در صدد هستند startup های بسیاری از ترکیب سایت و واقعیت مجازی بسازند باید گفت درست است راه طولانی باقی مانده ولی دنیای فناوری خیلی زودتر از آنچه انتظار داریم به آن خواهد رسید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (237)
کد خبر: 2112


  • واقعیت مجازی و طراحی سایت ، همه چیزی که باید بدانید