Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

همکاری گوگل و Monotype برای تولید فونت جدید در سایت

همکاری گوگل و Monotype برای تولید فونت جدید در سایت

دوستاران فونت بسیار مشتاق بودند که فونت جدید و مشترک دو شرکت گوگل و Monotype را ببینند این فونت با نام نوتو (Noto) توانسته است در بیش از 800 زبان یعنی تقریبا همه زبان های دنیا تولید و برای استفاده قرار گیرد . در این فونت بیش از 110 هزار کاراکتر استفاده شده است تا تمامی زبان ها و اشکال های مختلف و رایج را پوشش دهد . در واقع در این پروژه تمامی علائمی که یک طراح در هنگام طراحی سایت به آن نیاز دارد نیز مورد توجه قرار گرفته است .


استانداردها این فونت شامل

·         مجموعه ای از نمودارهای کد برای مرجع بصری

·         یک روش رمزگذاری و مجموعه ای از کدگذاری های استاندارد کاراکتر (UTF-8، UTF-16 و غیره)

·         مجموعه ای از فایل های داده مرجع (فایل های ASCII و فایل های دودویی)

·         موارد دیگر مانند خواص کاراکتر، قوانین برای عادی سازی، تجزیه، مقایسه، رندر و دستور نمایش دو طرفه (برای اسکریپت راست به چپ و اسکریپت چپ به راست)


زیبای در نگاه مخاطبان

نوتو (Noto) یک فونت زیبا است که لزوما فقط برای تایپوگرافی ساخته نشده است در واقع سعی شده است مواردی که فونت های گذشته دارای اشکالات زیادی بوده اند در این فونت نباشد و اشکالات دیگر فونت ها برطرف نماید . پروژه نوتو (Noto) برای استفاده در اندروید و گوگل کروم به سرعت افزایش یافته است وبه نظر می رسد به سرعت جای خود را در بسیاری از سایت ها باز نماید . تا کنون دو نوع فونت در این زبان دارای رسم الخط فارسی می باشد که طراحان می توانند در سایت از آن استفاده نمایند

·         Noto Naskh Arabic

·         Noto Kufi Arabic

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (222)
کد خبر: 2113


  • همکاری گوگل و Monotype برای تولید فونت جدید در سایت