Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

طراحی چرخه ای است ؟ چرا سبک ها به طور مداوم تغییر می کنند؟

طراحی چرخه ای است ؟ چرا سبک ها به طور مداوم تغییر می کنند؟

امروزه سبک های زیادی برای طراحی سایت به وجود می آید و به نظر می رسد به صورت چرخه ای سبک ها به طور مداوم تغییر می کنند ، اولین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که چه سبکی و چرا تغییر می کند . در مورد طراحی سایت و کلا طراحی دیجیتال به دلیل اینکه امروزه باید تمامی دیوایس های تولید شده که امروزه بیشتر آنها به اینترنت متصل هستند قابلیت نمایش درست در صفحه سایت را داشته باشند ، طراح مجبور است سبک های مختلف را مورد آزمایش قرار دهد تا بهترین سبک برای طراحی سایت در نظر گرفته شده باشد . البته این تمامی موضوع نیست انسان همیشه به دنبال بهترین ها بوده است و در دنیای دیجیتال رقابت شدید می باشد اینکه طراح همیشه یک طرح منحصر به فرد ایجاد نماید برای مخاطبان بسیار جذاب می باشد . شرکت ها همیشه دنبال راه کارهای برای تفکیک محصولات خود از دیگر محصولات شرکت های دیگر از طریق طراحی هستند . همچنین وقتی یک سبک توسط یک شرکت دنبال می شود و نتیجه خوبی می گیرد شرکت های دیگر نیز با کمی تغییرات همان سبک را دنبال می کنند و مانند چرخه ای به دنبال هم می روند . مثلا طراحی سایت با کمک متریال دیزاین به سرعت توسط بسیاری از شرکت های طراحی تقلید شد و در زمان کوتاهی بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن ها از این طرح با کمی تغییر پیروی کردند .


لازم به ذکر است که طراحی همواره با تکنولوژی در حال حرکت است . رابط های ساده تر به معنای برنامه های کاربردی سبک تر می باشد . این بدان معنی است که زمان توسعه سریعتر و سازگاری بیشتر بین دستگاهای و پلت فرم استفاده برقرار می شود . گفته می شود سرعت اینترنت در هر لحظه سریعتر می شود و زمان بار گذاری صفحه را کاهش می دهد. تراشه های کامپیوتری و سرعت پردازش به سرعت در حال افزایش می باشد .


تکنولوژی های مرورگر وب در حال تبدیل شدن به یکپارچگی و قابلیت بیشتر هستند. همه اینها باعث می شود سرعت وسبک های طراحی نیز به صورت مداوم در حال حرکت باشند چرا که وقتی همه چیز به این سرعت درحال تغییر می باشد نمی تواند طراحی که نمایانگر ویترین این تکنولوژی می باشد تغییر نکند یا سرعت آن کم باشد . در چنین وضعی طراح باید طراحی خود را در سایت به گونه ای انجام دهد که بتواند با کمترین زمانی و بدون صدمه زدن به اصل هدف طراحی خود را تغییر دهد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (175)
کد خبر: 2115


  • طراحی چرخه ای است ؟ چرا سبک ها به طور مداوم تغییر می کنند؟