Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

اشتباهات رایجی که تیم توسعه انجام می دهد

اشتباهات رایجی که تیم توسعه انجام می دهد

اصولا تیم های توسعه از چند طراح ، برنامه نویس ، تجریه و تحلیل گر سیستم و مدیر پروژه تشکیل می شود این باعث می شود کارهای انجام شده و پروژه های مانند طراحی سایت و یا طراحی سیستم ها با سرعت خوب و دقت بهتری انجام شود . اما باز هم اشتباهات رایجی در تیم های توسعه رخ می دهد که باعث ناکامی در اتمام پروژه می شود ما در این مقاله قصد داریم راجب چند اشتباه ایج توضیحاتی را ارائه دهیم .

تعارض مرورگر

تقریبا همه کاربران ، متخصصان علاقه به یک مرورگر خاص داریم و سایت ها و یا پروژه های خود را ابتدا در آن نمایش می دهیم. در بعضی مواقع آنقدر غرق کار می شویم که فراموش می کنیم بعد از هر مرحله ای و یا طراحی مرورگرهای دیگر را نیز امتحان نماییم و این کار را در پایان پروژه انجام می دهیم و در برخی موارد در میابیم که کار از ابتدا اشتباه بوده است و در بیشتر مرورگرها به خوبی عمل نمی کند .


کد نویسی

برنامه نویس هنگام نوشتن کد باید دقت کند که از منابع به صورت بهینه استفاده نماید چرا که شاید یک قسمت از کد بدون در نظر گرفتن منابع به درستی کار کند ولی وقتی که به صورت بهینه کد نویسی نشود هنگامی که کدها در کنار هم قرار گیرد و یا ترافیک سایت بالا رود باعث اختلال در سایت می شود و آن زمان متوجه کد نویسی اشتباه توسط برنامه نویس می شویم .

امنیت

این مساله یک مساله روز سیستم ها و سایت ها می باشد چرا که هکرها امروزه از هر فرصتی برای رخنه کردن به سایت ها استفاده می نمایند پس باید همیشه هنگام طراحی سایت تیمی وجود داشته باشد که کدها و موارد دیگر امنیتی را به خوبی تست نماید . اگر این مورد به خوبی هدایت نشود عواقبی مانند بی اعتبار شدن برند را بعد از خرج بسیار شاهد خواهیم بود .


از دست دادن زمان پروژه

پروژه نرم افزار دارای زمان های مشخصی می باشد چرا که مشتریان طاقت ندارند که پروژه طولانی شود برای همین زمان و اولویت دادن به کارها باید به درستی انجام شود همچنین یک مدیر پروژه باید به درستی زمان را بین تیم های توسعه و طراح تقسیم نماید و آنها را به درستی کنترل نماید از دست دادن زمان باعث می شود مشتریان ناراضی شوند و هزینه ها به سرعت افزایش یابند و حتی یک کار با کار دیگر یا کارهای دیگر تداخل ایجاد شود .

 

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (248)
کد خبر: 2117


  • اشتباهات رایجی که تیم توسعه انجام می دهد