Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

ویژگی های که یک توسعه دهنده باید داشته باشید

ویژگی های که یک توسعه دهنده باید داشته باشید

یک تیم مناسب برای پروژه ها و یا طراحی سایت نیازمند خصوصیات ویژه برای هریک از اعضا می باشد یکی از اعضای مهم برای توسعه  یک سایت برنامه نویس های آن تیم می باشد ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های اساسی یک برناه نویس حرفه ای را بیان نماییم .

تنبلی

این یک ویژگی خوب می تواند باشد چرا که برنامه نویس دوست ندارد روال های پیچیده را برای یک فرآیند طی کند بنابراین سعی دارد روال های پچیده را عوض کرده و یک روال آسان برای عملکردها تولید نماید . که هم سریعتر کار انجام شود هم ساده تر باشد .


تمایل به یادگیری

یک برنامه نویس خوب همیشه درحال یادگیری انواع تکنولوژی ها می باشد ، امروزه با پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی بهره گیری از تکنولوژی های خوب در طراحی سایت که بتواند نیازهای کاربران را با روش های نوین برطرف سازد ضروری و مهم می باشد . تمایل به یادگیری باعث می شود کاربران بدانند که سیستم و سای سایتی که طراحی می شود همیشه با بهترین تکنولوژی روز همخوانی داشته و در نتیجه اعتماد آنها به سایت و محصولات و خدمات سایت بیشتر خواهد شد .


اشکال زدایی

یک برنامه نویس خوب هیچ گاه از برطرف کردن ایرادت و اشکالاتی که در برنامه رخ می دهد خسته نمی شود و سعی در رفع آن ها دارد چرا که همیشه می خواهد بهترین کار را تحویل مشتری دهد . بنابراین اگر در موقع تست کردن سایت و یا نرم افزار ایرادتاتی از کد نوشته شده گرفته شود با کمال میل می پذیرد و رفع آن کوشا می باشد

مهارت در حل مسائل قوی

یک برنامه نویس مشتاقانه آماده حل مسائلی است که احتمال دارد در سایت رخ دهد ، مسائل برنامه نویس مانند مسائل یک ریاضیدان است که در بهترین حالت برای آن دشوار است و در بدترین حالت برای آن غیرممکن است . برنانویس ها همیشه دنبال حل مسائل می باشند و از آن لذت می برند .


توانایی برنامه ریزی

برنامه نویسان به این توانایی نیاز دارند اگر می خواهند به یک برنامه نویس بزرگ تبدیل شوند . بهترین برنامه نویسان همیشه زمانی را برای برنامه ریزی ساختارهای که می خواهند شروع به برنامه نویسی نمایند صرف می کنند تا بدانند در کدام بخش ها باید بیشتر تمرکز کنند و وقت خود را در کدام بخش ها کمتر صرف نمایند همچنین باعث بهینه شدن زمان مورد نیاز برای برنامه نویس می باشد .


آمادگی و صبر

بیشتر برنامه نویسان حرفه ای می دانند صبر و آرامش می تواند در حل بسیاری از مسائل و مشکلاتی که یک برنامه نویس با آن دست به گریبان می باشد راه حل منطقی باشد . چرا که یک مشتری و یا یک کاربر و یا هم تیمی یک برنامه نویس شاید در وهله اول دقیقا مواردی را که برنامه نویس می گوید متوجه نشود و با آن شروع به بحث نماید اما با صبر و حوصله و توضیح دادن در مورد موارد انجام شده می توان بسیاری از سوء تفاهم ها را برطرف ساخت .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (252)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2118


  • ویژگی های که یک توسعه دهنده باید داشته باشید