Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
08

راهنمایی برای طراحی نمونه اولیه یک سایت

راهنمایی برای طراحی نمونه اولیه یک سایت

یک نمونه اولیه یک سایت یک فرآیند اولیه برای ایجاد طراحی سایت و برطرف کردن مشکلات اولیه می باشد در نمونه اولیه مهم این نیست که تصاویر و مطالب استاتیک طراحی شده باشد مهم نوع چیدمان و طراحی می باشد ، بیشتر نمونه اولیه اغلب بر روی صفحه اصلی متمرکز می باشند چرا که این صفحه اولین صفحه ای است که توسط کاربران دیده می شود و دارای لینک های مفید به بخش های مختلف سایت می باشند .  ما در این مقاله قصد داریم مبانی اصلی ایجاد یک طراحی نمونه اولیه را توضیح دهیم .

فرآیند نمونه برداری

طراحان باید ابتدا طرح خود را با یک کاغذ و قلم شروع کنند چرا که مشتریان و کاربران با آنها راحت هستند و اینکه در طرح اولیه که با کاغذ و قلم انجام می شود فقط بخش های اصلی ایجاد می شود  بخش های فرعی در نظر گرفته نمی شود همچنین ایده های مختلفی به ذهن طراح می رسد که می تواند سریعتر بر روی کاغذ آورد.  پس از اینکه چارچوب اولیه طراحی مشخص شد باید طراح شروع به طراحی با ابزارها و نرم افزار های رایج طراحی نماید چرا که جزئیات طراحی نیاز به کار گرافیکی و ایجاد مدل سازی در آن دارد تا نوع سلیقه مشتری در این قسمت مشخص شود . همچنین رنگ ها ، اسلایدر ها و انواع آن ، ایجاد منوهای کشویی و یا مگا منو و ... در این مرحله بهتر جلوه خواهد کرد .


در این مرحله یک لیست از هدافی که باید دنبال شود وجود دارد :

·         آیا بین عناصر فاصله کمی وجود دارد؟

·         آیا تمام عناصر صفحه پویا به درستی عمل می کنند؟

·         آیا رنگ های به کار رفته با برند شرکت هماهنگ می باشد ؟

·         آیا سازگاری بین قسمت های مختلف سایت وجود دارد ؟

مبانی نمونه سازی در مرورگر

سایت ها را می توان به عنوان یک اینترفیس و یا رابط دیجیتالی دانست که برای اجرا در یک مرورگر طراحی شده اند ، بسیاری از طراحان می خواهند قبل از توسعه و یا برنامه نویسی یک سایت آن را به صورت گرافیکی در یک ابزار رایج طراحی کنند . اما نمونه اولیه بیشتر قصد آن را دارد که ویژگی ها و بخش های اصلی یک سایت روشن و واضح ایجاد شود و کمی و کاستی آن معلوم باشد . شروع نمونه اولیه در یک مرورگر می تواند دارای مزایای بیشتری باشد برخی از این مزایا شامل موارد زیر است :

·         برای تست وتغییر بر روی نمونه اولیه کار بسیار راحت و آسان است

·         می توان آن را همزمان در مرورگرهای مختلف تست کرد

·         می توان ریسپانسیو بودن یک طرح را بررسی کرد

فتوشاپ به شما اجازه نمی دهد که به صورت پویا با یک مدل مواجه شوید ولی استفاده از مرورگر برای نمونه اولیه این اجازه را به طراح می دهد که به راحتی با مدل ها کار کند و آن ها را اصلاح نماید .


ابزارهای نمونه سازی در مرورگر وب

مهم است که توجه داشته باشید واقعا برای ساختن نمونه های مرورگر نیازی به ابزار یا کتابخانه های خاص ندارید. شما می توانید کد عمومی HTML / CSS / JS را بنویسید و یک نمونه اولیه کار را به سرعت آماده کنید. اما بسیاری از کتابخانه ها می توانند در زمان صرفه جوی کنند. جی کوئری مثال خوبی است که می تواند هنگام نوشتن طراحی سایت و استفاده از جاوا اسکریپت به طراح کمک کند . البته ابزارهای مفیدی هستند که می تواند کار را در این مرحله ساده تر نمایند ابزارهای مانند Chrome Workspaces با این ابزار می توانید اگر نمونه اولیه خود را با HTML و یا CSS ایجاد نموده اید در این قسمت از کروم باز کرده و به تغییرات آن بپردازید همچنین در پنل DevTools می توانید قسمت های مختلف نمونه کار طراحی شده را به راحتی تغییر داده بدون آنکه مجبور باشید آن را در ابزار دیگری باز کنید و به طور زنده تغییرات را در مروگر خود ببنید با این کار به سادگی می توانید تغییرات ایجاد شده را به کاربر و یا مشتری خود نشان دهید و از آنها تاییدی بگیرید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (457)
کد خبر: 2125


  • راهنمایی برای طراحی نمونه اولیه یک سایت