Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
09

بخش های مهم در طراحی یک سایت

بخش های مهم در طراحی یک سایت

در مقالات متعدد گفتیم که الهام گرفتن از طراحی ها همیشه کمک می کند که خلاقیت یک طراح بیشتر شود تا بتواند طراحی خود را بهتر و راحت تر انجام دهد . ما در این مقاله می خواهیم برخی از برترین طراحی سایت های اخیر جهان را به شما نشان دهیم تا ببنید چگونه یک طرح می تواند باعث ایجاد شگفتی و پربازدید شدن یک سایت شود .

طراحی لوگو سایت

لگو یکی از مهمترین ویژگی های یک طراحی سایت بوده چرا که کاربران با دیدن آن به یاد محصولات و خدمات آن سایت یا شرکت می افتند بنابراین باید به درستی طراحی شود و خلاقیت زیادی در این کار صورت گیرد چرا که در تمامی بخش های و صفحات سایت باید جای برای آن در نظر گرفته شود . در حالی که لوگو های امروزه برای سایت ها بیشتر نیاز دارند مورد توجه قرار گیرند از این رو بیشتر طراحان سایت در نظر دارند تا لوگوی متحرک درست نمایند را که بازدید کنندگان از انیمیشن همیشه در سایت استقبال کرده اند با استفاده از تکنولوژهای جدید نظیر SVG متحرک می توان این کار را انجام داد . یک نمونه از این لوگو ها را در زیر مشاهده می کنید.


نمایش محصولات

نمایش محصولات همیشه جزء نگرانی طراحان در سایت بوده است چرا که جذابیت لازم در نحوه نمایش محصولات باعث می شود کاربران بیشتر به جزئیات و محصولات سایت دقت نمایند یک از نمونه سایت های زیبا برای نمایش که باعث جذب بیشتر سایت شده است Quechua Grabouw می باشد با وجود پس زمینه زیبا جزئیات محصول مانند رود روانی در حال جاری شدن از چشمان بینندگان می باشد به طوری که کاربران می توانند محصولات سایت را به صورت کلی بینند بدون آنکه نیاز به پیمایش آنها داشته باشند همچنین هر قسمت از بخش ها دارای دکمه خرید می باشد که کاربران می توانند برای خرید بر روی آن کلیک نمایند و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند .


 سبک نمایش صفحه اول

بازی Mosaic و طراحی سایت صفحه اول این بازی بسیار دیدنی است در این سایت تصویر قهرمان این بازی به هزاران تیکه تقسیم می شود و صفحه دیگری از دل این صفحه شروع به تولید می کند که برای مخاطبان بسیار جذاب بوده است و این باعث شده است مخاطب در سایت بیشتر باقی بماند و به صفحات دیگر سایت نیز سر بزند .


هدر ناوبری سه بعدی

یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت ساده بودن و در عین حال زیبا بودن آن است . اینکه کاربران به نحوی زیبا به قسمت های سایت هدایت شوند از ویژگی های یک سایت منحصر به فرد می باشد . یک قسمت اصلی برای این کار هدر سایت می باشد چرا که هنگام لو شدن سایت توسط مرورگر ابتدا هدر سایت برای کاربر نمایش داده می شود . اگر هدر سایت دارای جذابیت و لینک های منحصر به فردی باشد و با یک انیمیشن و یا افکت زیبا طراحی شود عامل مهمی در کلیک کردن و بخش مهمی در CTA است .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (284)
کد خبر: 2129


  • بخش های مهم در طراحی یک سایت