Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
09

قوانین تجربه کاربری (UX) متن در سایت

قوانین تجربه کاربری (UX) متن در سایت

هنگامی که کاربران وارد سایت می شوند نیاز دارند مواردی را در سایت ببینند که آن ها را بهتر و بیشتر برای رسدن به اهداف خود راهنمایی می کند در واقع طراحان سایت هنگام طراحی سایت باید آنها را در نظر بگیرند که این امر مستلزم درست اعمال کردن تجربه کاربری در یک سایت می باشد ما در این مقاله قصد داریم راجب این موارد توضیح دهیم .

قوانین قابل خواندن

اینکه شما باید برای تایپوگرافی سایت مواردی را رعایت کنید یک اصل می باشد ولی مهمترین چیز در متن قابلیت خواندن آسان آن می باشد . بخصوص اگر شما قسمتی برای اخبار و یا مقاله خود دارید باید بتوانید مخاطب خود را از این قسمت ها راضی نگه دارید صرف نظر از نوع محتوا اینکه متن به آسان قابل خواندن باشد بسیار حائز اهمیت است . یکی از کلیدی های ایجاد یک تجربه کاربری درست در خواندن متن ها فاصله خطوط می باشد بخصوص امروزه که استفاده از موبایل های هوشمند برای بازدید از سایت ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .


همچنین باید موارد زیر به درستی رعایت شود :

·         اندازه متن

·         مقدار متن

·         سبک نامه

·         عرض صفحه

البته هیچ فرمول استاندارد و کاملی وجود ندارد ولی برای اکثر سایت ها خط فاصله حدود 125 درصد از متن را تنظیم نمایید البته این برای موبایل های هوشمند حدود 150 درصد می باشد . اندازه فونت نیز یکی از مهم ترین قسمت های تجربه کاربری متن یک سایت است هنگامی که طراح شک می کند که اندازه فونت مناسب است بهتر آن می باشد که اندازه را کمی بزرگ تر نماید تا اطمینانش کامل شود . همچنین سعی شود که در هر خط بین 45 تا 60 کاراکتر قرار گیرد این امر به خواندن بهتر کاربر در سایت کمک می کند .


همچنین اگر سایت های انگلیسی نیز طراحی می کنید سعی کنید در ابتدای مقاله اولین کاراکتر را با حروف بزرگ وارد کنید و دستورات مربوط به آن را به طور کامل رعایت کنید چرا که مخاطبان خارجی از این دستورات پیروی می کنند و طراح و یا مدیر سایت نیاز دارد این قوانین را به درستی در سایت انگلیسی اعمال نماید . همچنین نسبت را در متن های خود رعایت کنید شاید به نظر برسد ما درباره ریاضیات صحبت می کنیم اما وقتی شما تیتر ، ابتدای پاراگراف ، متن و... را در یک صفحه می بینید باید نوعی سازگاری اندازه در آن ها مشاهده کنید در واقع باید یک نسبتی بین آنها رعایت شود که باعث هماهنگی و ایجاد شدن یک زیبای بصری خواهد شد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (284)
کد خبر: 2132


  • قوانین تجربه کاربری (UX) متن در سایت