Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
09

موارد مهم در طراحی تایپوگرافی

موارد مهم در طراحی تایپوگرافی

تایپوگرافی یکی از بخش های مهم در طراحی سایت محسوب می شود که به علت اینکه با کاربران سایت ارتباط خوبی برقرار می کند همیشه مورد توجه قرار می گیرد . ما می خواهیم در این مقاله در مورد ویژگی های متن ، اندازه و سبک تایپوگرافی صحبت کنیم . طراحی تایپوگرافی جذاب یک هنر است که نمی تواند هر طرح سایتی آن را طراحی کند و باید نکات بسیار جزئی را نیز در هنگام طراحی تایپوگرافی در سایت رعایت نماید . با استفاده از تایپوگرافی می تواند به طور طبیعی لوگو سایت و یا شرکت را برای مخاطبین برجسته نماییم  باید سعی شود هنگام ایجاد تایپوگرافی بخصوص برای صفحه اول سایت همیشه یک بخش را برای لوگو سایت در نظر گرفت و این کار را برای تمامی تایپوگرافی های طراحی شده انجام داد تا در ذهن مخاطب لوگو سایت حک شود .


در برخی از تایپوگرافی ها متن باید به طور واضح دارای ظرافتی باشد که کل تایپوگرافی را به خود اختصاص دهد در نتیجه سعی می شود در این نوع تایپوگرافی ها متن بزرگ و هنرمندانه خطاطی شود همچنین سعی می شود در این طراحی که متن هدف اصلی است در مرکز تایپوگرافی قرار گیرد تا ذهن مخاطب به آن معطوف شود .


در برخی دیگر از تایپوگرافی ها استفاده از کارتون های معروف برای رساندن هدف تایپورگرافی مرسوم شده است چرا که بیشتر کاربران با این نوع کارتون ها آشنا هستند و برای آن ها جذابیت دارند . همچنین برخی از تایپوگرافی ها همیشه دوست دارند گنگ و تاریک به نظر برسند چرا که به نظر آن ها کاربران از موارد گنگ استقبال می کنند و در جستجوی شفافیت در آنها می باشند البته رمانتیک بودن و هنرمند جلوه کردن این نوع تایپوگرافی ها نیز باعث شده است بیشتر مورد استفاده قرار گیرد .


نوع دیگری از تایپوگرافی از ویژگی مینیمالیستی استفاده می کند که باعث جذابیت و زیبایی کار می شود ، طراحی رنگ قوی ، مقدار زیادی فضای سفید یک گرافیک روشن و یک پس زمینه خاموش همه آنچه که یک تایپوگرافی مینیمالیستی مورد نیاز دارد .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (229)
کد خبر: 2134


  • موارد مهم در طراحی تایپوگرافی