Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
10

طراحی سایت ریسپانسیو و نمونه های موفق آن

طراحی سایت ریسپانسیو و نمونه های موفق آن

اصطلاح طراحی سایت واکنشگرا یا همان ریسپانسیو به مفهوم یک طراحی سایت به شیوه ای که باعث شود تا با توجه به اندازه دستگاه مورد استفاده کاربر تغییراتی در نمایش ستون های سایت صورت گیرد به طور که مشاهده سایت در آن دستگاه به درستی صورت پذیرد گفته می شود . در واقع این مفهوم به طراح اجازه می دهد تا یک سایت چهار ستونی بنا بر دستگاه مورد استفاده مثلا یک موبایل هوشمند به یک سایت دو ستونی قابل نمایش تبدیل شود و به جای چهار ستون دو ستون پشت سرهم در موبایل دیده شود . در واقع این مفهوم باعث شده است طراحی سایت ریسپانسیو با طراحی سایت های سنتی که نهایتا برای برخی از نمایشگرها طراحی شده بود کاملا متفاوت باشد . البته در این نوع طراحی چالش های جدیدی پیش روی طراحان برای نمایش درست هر بخش ایجاد می شود مثلا به چه شکل یک جدول شامل چندین ستون را به درستی در یک سایت ریسپانسیو نمایش دهند همچنین برخی از اصطلاحات در هنگام ایجاد یک سایت ریسپانسیو مطرح شده است مانند context-aware و اصطلااحات دیگری که طراحان سایت باید با آن آشنا باشند . ما مثال های از سایت های ریسپانسیو موفق را در ادامه خواهیم زد .


Designmodo : در این سایت کاملا عکس ها و تصاویر در دستگاههای مختلف به نمایش در آمده است و به خوبی قابل مشاهده توسط کاربران می باشد همچنین شما می توانید تفاوت ستون ها را در دستگاههای مختلف هنگام نمایش ببینید .


Andersson-Wise Architects : با توجه به اینکه این سایت در مورد معماری و کسب و کار معماری توضیح می دهد توجه به تصاویری که در این سایت قرار دارد برای طراحان بسیار مهم می باشد و ایمکه این تصاویر باید به صورت زیبا در تمامی دستگاههای متصل به اینترنت قابل نمایش باشد . صفحه اصلی شامل سه قمست است که هر کدام از آن ها دارای تصاویری هستند بنابراین توجه طراح به نوع چیدمانی است که در موبایل های هوشمند و یا تبلت ها ممکن است دیده شود.


Stephen Caver : این سایت سعی کرده است به درستی اهداف و بخش های مورد نظر خود را در تمامی دیوایس های اینترنتی به وضوح به کاربر نشان دهد ، پیام خوش آمد گویی ، منوی اصلی سایت و یک طرح منظم وبلاگ نویسی . در واقع کاربر با هر دیوایس این قسمت ها را به درستی می بینند و مورد توجه قرار می دهند همچنین طراح به ما یادآوری می کند چگونه تایپوگرافی را با توجه به ابعاد مختلف دیوایس ها به درستی باید حفظ کرد .


Sparkbox : این سایت یک ساختار درست از یک سایت ریسپانسیو شرکتی را به ما نشان می دهد ، طراح این طرح را بسیار ساده و بر روی مجموعه ای از نوار افقی پیاده سازی کرده است . چنین طرحی برای انطباق دادن آن با دیوایس های اینترنتی بسیار مناسب به نظر می رسد و بدون زحمت کاربران می توانند سایت را در تمامی اندازه ها پیمایش نمایند.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (251)
کد خبر: 2137


  • طراحی سایت ریسپانسیو و نمونه های موفق آن