Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
10

اینترنت اشیاء (IOT) و چالش جدید UX

اینترنت اشیاء  (IOT) و چالش جدید UX

آیا فیلم های تخیلی و هیجان انگیز دوست دارد اگر دوست داری بدانید به زودی هر چیزی که در عالم تخیل و در فیلم ها می دیدیم با پیشرفت تکنولوژی اتفاق می افتد . هر چیزی در اطراف ما در حال هوشمند شدن می باشد حتی هوشمندی آن ها بیشتر از ما خواهد شد این باعث شده است مبحثی با عنوان اینترنت اشیا یا همان IOT مطرح شود و بسیاری را به هیجان وا دارد . در واقع اینترنت اشیا یا IOT یک سناریو است که در آن اشیاء ، حیوانات و یا مردم با شناسه منحصر به فرد و توانایی انتقال داه ها بر روی شبکه بدون نیاز به انسان به تعامل با یکدیگر می پردازند . به دلیل استقبال زیاد مردم از این تکنولوژی نمایشگاههای متعددی برای نمایش دادن توان شرکت ها در اینترنت اشیاء در سراسر جهان برگزار می شود تا مردم هر چه بهتر با کاربرد آنها آشنا شوند . البته یکی از چالش های جدی در اینترنت اشیا مبحث تجربه کاربری یا همان UX می باشد که باید به دقت به آن توجه کرد .


اینکه چطور و به چه ترتیب اشیاء به یکدیگر متصل شوند و به چه صورت این تعامل صورت می گیرد که باعث تسهیل در ارتباط شود بحث داغ اینترنت اشیاء (IOT) می باشد . مسائل مربوط به ارتباطات تاثیر قابل توجهی بر تجربه کاربری IOT ایجاد کرده است . همچنین چالش دیگری در مورد تجربه کاربری و IOT این است که درست است اشیاء به تنهایی هوشمند هستند اما چگونه می توانند با هم یک تیم هوشمند را تشکیل دهند چرا که ارتباط همیشه یک به یک نمی باشد و اشیاء می توانند همزمان با چند شی دیگر ارتباط برقرار کنند و همین موضوع را پیچیده تر کرده است هرچند شرکت های بزرگی مانند AllSeen Alliance ، Consortium Open و Interconnect در حال تلاش برای ایجاد یک استاندارد صحیح برای برطرف کردن چنین مشکلاتی در IOT می باشند .


در واقع این تلاش ها بدان دلیل است که IOT قصد دارد مشکلات و زندگی ما را ساده تر نماید و ما را از کارهای روزمره و کسل کننده رها کند و این چیزی است که همه مردم به آن نیاز دارند . البته IOT نیز مانند طراحی سایت نیاز به گذشت زمان دارد تا مشکلات آن برطرف گردد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (223)
کد خبر: 2141


  • اینترنت اشیاء  (IOT) و چالش جدید UX