Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
10

روش های نوین جهت طراحی سایت

روش های نوین جهت طراحی سایت

بسیاری از طراحان به خصوص مبتدیان نمی دانند چگونه شروع به اقدام به طراحی سایت جدید نمایند ما در این مقاله قصد داریم چند روش رایج و جذاب را شرح دهیم تا به راحتی بتوان از بین این روش ها رح مورد نظر خود را ترسیم کرد. البته قبل از ارائه این روش ها باید چند نکته را خاطر نشان کرد که از سال پیش تاکنون طراحی سایت ها شروع به الگوهای عمودی برای پیمایش سایت کرده اند به طوری که بسیاری از طراحان حرفه ای پیمایش زیاد یک صفحه فرود که معمولا صفحه اصلی می باشند را جز اولویت های طراحی به کار می گیرند همچنین با روز افزون شدن استفاده از موبایل های هوشمند باید الگوی به کار برده شده به درستی و با زیبای هر چه تمام تر این دیواس ها را نیز پشتیبانی نماید.

کادر های بزرگ

یکی از روش های طراحی سایت ظهور کادر های بزرگ برای ارتباط برقرار کردن بین سایت و کاربر بوده است چرا که این کادر ها دارای تصاویر بزرگ و زیبا و بر روی آن متنی جهت اهداف آن قسمت در نظر گرفته می شود این باعث می شود کاربران هنگام نمایش آن قسمت تعامل بهتر داشته باشد و بیشتر آن را مورد بررسی قرار دهد .فیلم های کوتاه در اسلایدر ها و یا سربرگ سایت

امروزه با استفاده از فرمت های فشرده فیلم که حجم آن را به مراتب پایین می آورد می توان آن ها را در سایت ها و در بخش های مختلف مورد استفاده قرار داد ، یکی از طراحی های نوین در این قسمت انجام می شود چرا که همیشه ویدئو که شامل تصاویر و صدا می باشد بهترین روش برای ایجاد تعامل است را ایجاد می نماید طراحان خوش ذوق توانسته اند قسمت های مهم و جذاب ویدئو را در صفحه اصلی و یا صفحات فرود دیگر قرار دهند و بعد کاربران را ترغیب به کلیک برای ادامه اطلاعات مورد نظر آن نمایند شیوه ای زیرکانه و جذاب .


انیمیشن های کوچک

انیمیشن های کوچک که با ویژگی های عمدتا CSS3 وارد دنیای طراحی شده اند امروزه بسیار مورد استفاده طراحان سایت قرار گرفته اند محبوبیت آنها طوری همه گیر شده است که افکت های زیبای برای انیمیشن های کوچک هر روز ساخته می شود تا طراحان بتوانند گزینه های خوبی برای استفاده از آنها در المان های مختلف سایت داشته باشند . البته مهم ترین عامل استفاده از انیمیشن ها در المان های سایت این است که کاربر را هدایت کند تا المان مورد نظر راحت تر برای کاربران قابل تعامل باشد .

تمرکز تعاملات

به عنوان مفهوم پایه ای برنامه ها و رابط ها در واقع تعاملی ایجاد ارتباط بین کاربران و دیوایس ها و یا سایت ها می باشد. این تعامل می تواند از ساده ترین کارها مانند هشدار با یک پیام متنی و یا تصویری باشد تا بزرگترین تعاملات که در خریدهای اینترنتی در سایت های فروشگاهی رخ می دهد . در واقع نگاهی هنرمندان به هر یک از رابط های گرافیکی سایت برای سهولت و تجربه کاربری مناسب مخاطبین سایت.


تایپوگرافی زیبا

امروزه تایپوگرافی چیز است که بسیاری از طراحان دوست دارند که با آن کار خود را در طراحی سایت شروع نمایند چرا که طبق آمارها رشد تعامل بین کاربران سایت و تایپوگرافی بسیار بالا می باشد البته برخی از طراحان نیز پا را فراتر گذاشته و می خواهند کل سایت را به چند تایپوگرافی جذاب تقسیم کنند گرچه این کار بیشتر برای سایت های هنرمندان و اهالی هنر توصیه می شود . چهره ای بزرگ در انواع تایپوگرافی ها به همراه متون های که اهداف را دقیق می کنند راه حلی مناسبی برای شروع یک طراحی موفق خواهد بود.


تصاویر و طراحی ها

تصاویر و طراحی های متنوع یکی از سرگرمی های جذاب برای کاربران سایت می باشد ، برای کاربران بسیار مناسب است که هنگامی که می خواهد نتیجه یک عملیات را ببیند با یک تصویر و متنی کوتاه به آن نمایش داده شود به جای اینکه فقط یک متن طولانی و کسل کننده را در سایت ببیند . همچنین برخی از آیکون ها و تصاویر کوتاه امروزه از هر نوع متنی مناسب تر و بهتر به نظر می رسد و کاربران با آنها ارتباط بهتری برقرار می کنند همچنین استفاده از این آیکون ها سبک می باشد و سنگینی خاصی در سایت ایجاد نمی کند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (234)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2142


  • روش های نوین جهت طراحی سایت