Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
11

چگونه می توان مرتب سازی کارت را در یک سایت انجام داد ؟

چگونه می توان مرتب سازی کارت را در یک سایت انجام داد ؟

هنگام طراحی سایت باید همیشه این نکته را در نظر داشت که کاربران چگونه فکر می کنند و چگونه فکر خود را به عمل تبدیل می نمایند . ممکن است بین تیم طراحی همیشه بحث و گفت گو بابت المان ها و قرار گیری آن در صفحات سایت و یا قرار گیری مکان آن ها در یک صفحه از سایت ایجاد شود اینکه مخاطب سایت اول چه چیزی را ببیند و یا اول دوست دارد چه قسمتی را مشاهده کند همیشه چالش طراحان بوده است چرا که کسب و کار های مختلف دارای چیدمان های مختلف برای سهولت و تعامل بهتر با کاربران می باشند . اما سوال اینجا مطرح می شود که چگونه می توان ایده های کاربران را به معماری اطلاعاتی یک سایت متصل کرد ؟


در واقع این یک روند نیاز به تجزیه و تحلیل درست از اطلاعات کاربر و نیاز به متخصصان UX کار برای این امر دارد . مرتب سازی کارت یک مطالعه کاربر است که در آن شرکت کنندگان قطعات ، محتوا را به گروه ها براساس شباهت موضوعی سازماندهی می کنند همچنین ممکن است برچسب گروه از قبل تعریف شده باشند . بسته به اهداف پروژه شما می توانید برچسب گروه را انتخاب نماید و یا آن را باز  دارید تا هر چه گروه بیشتری ایجاد نمایید و سلیقه های مختلف را اعمال نمایید .


برای اینکه بتوان تجریه و تحلیل درستی از کارت های ایجاد شده داشته باشیم ابتدا باید کارت ها را براساس داده های تجزیه و تحلیل شده انجام داد و سپس طرح های مختلفی را طراحی کرد و به صورت تستی به طیفی از کاربران نشان داد و سپس براساس بازخورد آنها کارت ها را تنظیم نماید و طرح نهایی را ایجاد کنید . البته برخی از طراحان دوست دارند تجریه و تحلیل کارت ها و داده ها و انتخاب چیدمان آن ها را به عهده برخی از ابزارهای طراحی که به صورت هوش مصنوعی و با استفاده از الگوریتم های آن انجام دهند چرا که معتقد هستند این نوع ابزارها هم کار را سریعتر انجام می دهند و هم دقت بیشتری دارند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (271)
کد خبر: 2143


  • چگونه می توان مرتب سازی کارت را در یک سایت انجام داد ؟