Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
12

نکاتی از فرآیند طراحی هوشمند

نکاتی از فرآیند طراحی هوشمند

طراحی همیشه نیاز به این دارد که هوشمند دیده شود تا کاربران بتوانند اعتماد بیشتری به فرآیندهای سایت نشان دهند و بدین ترتیب تجربه کاربر بهتری هنگام تعامل با کاربران سایت داشته باشند ما در این مقاله می خواهیم راجب نکته های برای هوشمند سازی فرآیندهای یک سایت توضیحاتی را ارائه دهیم .

قبل از شکار راه حل، مشکل را مشخص کنید

انیشتین همیشه بیان می کرد اگر یک ساعت برای حل یک مشکل داشتم 55 دقیقه راجب مشکل فکر می کردم و 5 دقیقه راجب حل آن وقت می گذاشتم . بسیاری از طراحان مشکل یک فرآیند سایت را به خوبی درک نمی کنند و برای همین پس از طراحی باز هم مشکل فرآیند باقی مانده است و رفع نشده است چرا که طراح نتوانسته درک درستی از مشکل داشته باشد . بنابراین توصیه می شود تمامی بخش های طراحی را با تفکر کامل و شناخت درست از مشکلات انجام دهید .


بررسی سناریوها

سناریو را بارها با خود مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید شرایط خاصی را که ممکن است در هنگام مراحل فرآیند پیش می آید را مورد بررسی قرار دهید و موارد اشکال آن را برطرف نمایید این کار باعث می شود سناریو های مورد نظر کامل تر و بی نقص تر انجام شود.


راه حل های خلاقانه را برای مشکلات انجام دهید

هنگام برخورد با یک مشکل در طراحی سعی کنید روش های خلاقانه را به کار ببرید در واقع ایده های که هنگام مشکلات مواجه می شوید باعث می شود تعامل بهتر و زیباتری را ایجاد نمایید این باعث می شود کاربر سایت شما را منحصر به فرد بداند و با آن احساس راحتی بیشتری کند اگر از روش های معمولی استفاده نماید درست است که مشکلات را حل نموده اید و لی نتوانسته اید یک تجربه کاربری منحصر به فردی را ایجاد نمایید.


قبل از طراحی، یک فرضیه برای تست تعیین کنید

هر طراحی برای اجرا شدن نیاز به یک فرضیه دارد که بتوان آن طراحی و یا یک فرآیند سایت را آزمایش کرد البته ممکن است در حین طراحی فرضیه و یا فرضیه ها دستخوش تغییرات شود و دوباره فرآیند براساس تغییرات فرضیه مورد آزمایش قرار گیرد .

با گروهای مختلف در بهترین راه حل همکاری کنید

اگر می خواهید طراحی شما و فرآیندهای ایجادشده در آن منحصر به فرد باشد باید از تجارب بقیه طراحان و گروه ها استفاده نمایید چرا که مطمئنا آنها تجارب های را در هنگام طراحی های مختلف سایت های گوناگون دارند که یک طراح یا یک تیم طراحی آنها را به صورت کامل ندارد و با اشتراک گذاری این تجارب می توان  به یک طراحی و فرآیندهای مناسب و منحصر به فرد دست یابند .


ایجاد اسناد درست برای سناریوهای سایت

همیشه باید طراح سناریوهای که می خواهد در هنگام طراحی سایت آن را انجام دهد در یک قالب و یا یک سند مشخص ایجاد نماید تا مشخص شود دقیقا می خواهد چه مواردی را گام به گام انجام داده تا به حد مورد نظر خود دست یابد ، اینکه کاربر از چه مراحلی عبور می کند و یک فرآیند می تواند به چند بخش تقسیم شود بسیار مهم می باشد بنابراین باید تمامی مراحل ابتدا در یک سند به صورت شفاف تدوین شود و سپس مورد اجرا قرار گیرد همچنین سعی شود نتایج نیز در سند نوشته شود تا به عنوان مستندات کامل فرآیندهای طراحی در مراحل بعدی توسعه مورد استفاده قرار گیرد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (185)
کد خبر: 2156


  • نکاتی از فرآیند طراحی هوشمند