Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
13

تعاملات اشتباه در هنگام طراحی سایت

تعاملات اشتباه در هنگام طراحی سایت

طراحی تعاملی هرگز برای یک طراح آسان نبوده است چرا که طراحی این مفهوم نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق رفتار کاربر هنگام استفاده از سایت می باشد . امروزه قرار دادن کاربران تنها با یک طراحی گرافیک زیبا آن ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد چرا که بیشتر سایت ها از این روش ها استفاده می کنند چیزی که امروزه برای کاربران مهم و حیاتی به نظر می رسد تعامل راحت تر با سایت و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد . همچنین تجربه کاربری اشتباه در تعامل با کاربران باعث از دست دادن مشتریان می شود ما در این مقاله قصد داریم چند روش را که به صورت اشتباه در طراحی سایت استفاده شده است را بیان نماییم .

طراح در نوآوری غرق شده است

طراحان سایت همیشه می خواهند یک طراحی خارق العاده در سایت ایجاد نمایند تا بتوانند کاربران بیشتری را جذب سایت نمایند ولی در برخی مواقع این نوآوری به تجربه کاربری و تعامل بین کاربران و سایت لطمه زیادی می زند رندی جی هاند مدیر خلاق سایت Etsy در این باره می گوی : "هی طراح متوقف شو چرا که دارای بر تعامل لطمه می زنی و این یعنی تضاد در خلاقیت " مثلا اگر شما به سایت Iotorama مراجعه کنید در وهله اول یک سایت زیبا می بینید ولی بعد از مدتی از برف های و مواردی که به صورت تکراری و بدون وقفه از پایین به بالا می ریزد خسته می شوید و نمی توانید محتوای سایت را به درستی ببینید.


ناوبری مبهم

ناوبری سایت یکی از بخش های اساسی سایت می باشد که با آن کاربران به صفحات مختلف فرود یک سایت راهنمایی می شود و کاربر می تواند براساس نیازهای خود بر روی بخشی از آن ها کلیک نماید اما برخی از طراحان برای زیبای که می خواهند در این بخش از سایت طراحی نمایند شروع به طراحی عجیب و بیگانه می کنند که کاربر نمی داند دقیقا چگونه با ناوبری سایت ارتباط برقرار کند در واقع یکی از بیشترین قسمت های که کاربر با آن تعامل می کند را طوری طراحی می کند که کاربران سردرگم شوند و این پایان یک هدف ناتمام می باشد.


طراحی Fold  اشتباه

زمانی بود که طراحان دوست داشتند همه چیز را در بالای صفحه قرار دهند و کاربران را از پیمایش درست در بخش های مختلف سایت باز می داشتند اما این کار درست نبود و منسوخ شد ولی متاسفانه هنوز طراحانی هستند که این کار را انجام می دهند در واقع با نگاه به تصویر زیر می توانید متوجه شوید هنوز طراحانی هستند که همه چیز را در بالای صفحه قرار می دهند ، انواع تخفیفات هر نوع محصول ، محصولات جدید و... همه در بخش بالای قرار دارد که کاربران را بیشتر سردرگم می کند


سایت ebay یکی از بزرگترین خرده فرشی های آنلاین محسوب می شود که به شکلی ساده و جذاب سعی کرده است تمامی محصولات مورد نظر را به سادگی و با زیبای بصری منحصر به فرد نمایش دهد .


استفاده درست از کنتراست (Contrast)

کنتراست یکی از مهمترین ابزار ایجاد سلسله مراتب بصری و توجه کاربر به عناصر خاص می باشد. در طراحی سایت، کنتراست تنها به استفاده از رنگ نیم باشد بلکه اندازه، شکل و موقعیت نیز اشاره می کند. امروزه تم های مدرن به درستی از کنتراست استفاده می کند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (265)
کد خبر: 2160


  • تعاملات اشتباه در هنگام طراحی سایت