Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
13

روش جدید در طراحی منو سایت ، منوی تمام صفحه

روش جدید در طراحی منو سایت ، منوی تمام صفحه

همانطوری که با گذشت زمان طراحان در سایت با طرح های نوین خود سلایق مختلفی را جذب می کنند منوهای سایت نیز که یکی از المان های پر ارزش یک سایت محسوب می شود تغییرات زیادی را در طول زمان دیده اند . یکی از طرح های که طراحان سایت امروزه در منو سایت مورد استفاده قرار می دهند باز شدن این منو به صورت  Full Screen هنگام کلیک بر روی آیکون منو می باشد . چرا که بسیاری از طراحان اعتقاد دارند بهترین روش برای جلب توجه کاربران به اهداف سایت منوهای سایت می باشند که بیان کننده بخش های مختلف یک سایت هستند و به راحتی کاربران سایت را به بخش های مختلف هدایت می کنند . در واقع هنگام طراحی سایت ، طراح با در نظر گرفتن یک آیکون منو که منوهای سایت در آن مخفی شده است سایت را طراحی می کنند و هنگامی که کاربر بر روی آیکون منو کلیک می کند کل منو با یک افکت زیبا به کاربر نشان می دهد به طوری که کل سایت را پوشش می دهد و کاربران به راحتی می توانند بخش های منو را در یک صحنه بزرگ بازدید نمایند ما در ادامه قصد داریم چند نمونه جالب از این نوع طراحی را نشان دهیم .

Maecia ، منوی تمام صفحه

این سایت با منو تمام صفحه ای که دارد بسیار جذاب به نظر می رسد چرا که زدن منو و افکت مورد نظر در آن باعث می شود که کاربر به این حرکت و تکرار آن تمایل پیدا کند همچنین ناوبری مبتنی بر تصویر باعث شده است تا تصویر درکنار متن شفافیت بیشتری را برای کاربران به همراه داشته باشد .


Olcese

این سایت از منو مخفی استفاده نمی کند در واقع کل صفحه اصلی سایت را به عنوان منو سایت در نظر گرفته شده است و همچنین توانسته است بخشی از منو سایت را به عنوان هویت تجاری شرکت در نظر بگیرد کاربران با دیدن هر کدام از بخش ها که نماینده یک گزینه از منو می باشند می توان به موارد مورد نظر خود هدایت شود .


Moeko ABE

این سایت به صورت یک سایت هنری طراحی شده است به طوری که منو تشکیل دهنده آن به صورت یک اسلایدر از نمونه کارها در نظر گرفته شده اند و کاربران به راحتی می توانند با این بخش از سایت تعامل داشته باشد در واقع این منو به صورت تصاویر با یک میله لغزنده در جلو کاربر نمایان می شود.


Conference Awwwards

این سایت دارای منوی می باشد که در ابتدا مخفی است و کاربران با زدن آیکون منو می توانند با یک افکت زیبا کل منو را به صورت تمام صفحه در سایت مشاهده نمایند . همچنین شفاف بودن پس زمینه منو باعث شده است نمای زیبای به این طرح داده شود.


مثال های دیگری از طراحی منو سایت با این روش را در زیر خواهید دید.


تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (309)
کد خبر: 2167


  • روش جدید در طراحی منو سایت ، منوی تمام صفحه