Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
14

ویژگی HTML5 Boilerplate در طراحی سایت

ویژگی HTML5 Boilerplate در طراحی سایت

با توجه به افزایش روز افزون تلفن های هوشمند و تبلت ها و استفاده از آنها برای نمایش سایت ها ، طراحان نیاز به استفاده از تکنولوژی داشتند که بتوانند نیازهای جدید کاربران را با سرعتی مناسب برطرف کنند . یکی از این تکنولوژی ها HTML5 و یکی از ویژگی های مهم آن در طراحی سایت Boilerplate می باشد این ویژگی و یا روش که بیش از دو سال توسط Paul Irish & Divya Manian برای تولید ن طول کشید به طراحان اجازه می دهد بهترین شیوه در دسترسی و تکنیک های ایجاد شده در سایت را با در نظر گرفتن انواع مرورگرها ایجاد نماید همچنین این امکان را قرار می دهد تا مرورگرهای قدیمی تر نیز بتوانند با این ویژگی به درستی سایت را بازدید نمایند . از لحاظ فنی ، HTML5 Boilerplate در واقع یک چارچوب نیست بلکه یک قالب خاص است که می تواند برای پروژه های خاص مورد استفاده قرار گیرد .


کاربران می تواندد با استفاده از مقدار متنوعی از این افزونه ها ، امکان انجام تغییرات خود را داشته باشند . HTML5 Boilerplate به جرات گفت می توان گفت مناسب ترین و کاملترین نکات شروع شده برای طراحی یک سایت با HTML 5  باشد . انواع گوناگونی از قالب های HTML5 Boilerplate در گیت هاب وجود دارد که طراحان و توسعه دهندگان سایت می توانند از آنها برای طراحی خود و یا آموزش این ویژگی استفاده نمایند . بسیاری از CMS های متن باز از این ویژگی در تم های ساخته شده توسط شرکت های مختلف استفاده می کنند تا بتوانند طراحی بهتری در سایت را به مشتریان خود ارائه دهند . این ویژگی و یا تکنولوژی خاص به طراحان اجازه می دهد تا بتوانند بسیاری از کاربران و یا مشتریان ناراضی را به راحتی با ویژگی های خود خشنود کنند .


یکی از سایت های که می توان برای آموزش این تکنیک به سراغ آن رفت سایت html5boilerplate.com می باشد در این سایت مجموعه ای از قالب های از پیش تعریف شده برای سایت ها و برنامه های کاربردی وجود دارد آن ها در دستگاههای مختلف و مرورگرها سازگاری کاملی دارند و ادعا می شود که سریع ، قابل اعتماد و انعطاف پذیر می باشند . هر تم این سایت دارای ویژگی های زیر می باشد :

·         قسمتی برای گوگل آنالیز

·         آیکون های جذاب

·         گزینه های با استفاده از CSS که قابل توسعه به کدهای برنامه نویسان می باشند

·         مستندات مفید برای استفاده از قابلیت تم

همچنین سایت دیگری نیز وجود دارد که برای مبتدیان طراحی مفید می باشد  ، adamdscott.com در این سایت طرح اولیه به عنوان یک طرح پایه ای برای ساخت پیچیده ترین و پیشرفته تری رابط کاربر وجود دارد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (314)
کد خبر: 2171


  • ویژگی HTML5 Boilerplate در طراحی سایت