Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

چرا طراحی سایت بر نتایج بازاریابی تاثیر می گذارد؟

چرا طراحی سایت بر نتایج بازاریابی تاثیر می گذارد؟

همه ما می دانیم که طراحی سایت جذاب در جلب نظر کاربران تاثیر می گذارد اما در بازاریابی امروزه سایت فقط به این منظور نیست بلکه ابزار تبلیغاتی می باشد که نتایج را به صورت شگفت انگیزی تغییر می دهد . ما در این مقاله می خواهیم به این موضوع و دلایل روشن آن بپردازیم .

اولین برخورد

این موضوع با اولین چیزهای که یک کاربر در مورد سایت مثلا رنگ ، تایپوگرافی و تصاویر می بینید شروع می شود. اینکه هر کدام از این عنصر ها و یا المان های سایت چه پیامی را به کاربران ارسال می کند ؟ آیا ارتباط روشن و ساختاریافته ای وجود دارد و یا ارتباط در آنها دیده نمی شود . طراح سایت باید هنگام طراحی این مورد را به خوبی به یاد داشته باشد تا کاربران که یک بار سایت را مشاهده کرده اند دوباره به سایت بازگردند و به عنوان یک مشتری وفادار تبدیل شوند .


تاثیر ماندگار

پس از اولین برخورد کاربر با سایت ، کاربر باید دلیلی برای در ذهن سپردن سایت را داشته باشد اینکه سایت دارای چه ویژگی های منحصر به فردی می باشد بسیار حائز اهمیت است . در واقع طراح باید هنگام طراحی سایت موارد منحصر به فرد و زیبا را در صفحات فرود بخصوص صفحه اول سایت قرار دهد تا در ذهن مخاطب خود حک شود .


تشخیص دهند

طراحی باید طروی باشد که کاربران در شما را با آن نوع طراحی بشناسند مثلا اگر کاربری در فضای مجازی یک سیب ببیند سریع یاد شرکت اپل می افتد بنابراین ایجاد یک طرح مناسب برای سایت که نماینده ویژگی های منحصر به فرد شما باشد بسیار مهم می باشد در واقع هنگام طراحی سایت باید به یک سبک استثنایی با استفاده از تمامی ابزارهای طراحی برسید که در هیچ یک از سایت ها وجود نداشته است و کاربران این را به درستی درک نمایند.


درست فکر کنید

اینکه قبل از طراحی باید به درستی فکر کرد همیشه جزء الزامات یک طراح بوده است . کسب و کار شما چیست ؟ چه اشخاصی بیشتر به این کسب و کار توجه می کنند؟ رفتار و اخلق آنها چطور می باشد؟ اگر این دست سوالات را قبل از طراحی از خود بپرسید و بعد به ایجاد فرآیند طراحی بپردازید قطعا می توانید طراحی مناسب تری داشته باشید .


یک داستان مشترک ایجاد کنید

بخشی از طراحی و بازاریابی باشد شامل یک داستان در مورد کسب و کار باشد اینکه چگونه شروع به کار کرده اید و چگونه محصول و یا خدمات خود را طی فرآیندهای مختلف به دست آورده اید همه این موارد باعث می شود که کاربران که شروع به خواندن می کنند یک نوع حس همدلی و همراهی با شما و در نتیجه با سایت شما پیدا کنند .


تشویق به اشتراک گذاری

شاید می توان گفت این مهمترین ارتباط بازاریابی و سایت می باشد زمانی که سایت شما محصولات ، خدمات و یا هر محتوای دیگری از سمت یک کاربر به دوستان خود اشتراک گذاری می شود این بدان معنا است که این کاربر برای شما تبلیغ انجام داده است و چون این کاربر به دوستان خود محتوا و یا محصولات را به اشتراک گذاشته است دوستان این کاربر به سایت اعتماد بیشتری می کنند چرا که این یک اشتراک از اشخاصی است که آن را خوب می شناسند . بنابراین حتما در هر قسمت و یا صفحه سایت در محلی زیبا و درست اشتراگ گذاری شبکه های اجتماعی را قرار دهید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (260)
کد خبر: 2179


  • چرا طراحی سایت بر نتایج بازاریابی تاثیر می گذارد؟