Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

ده نکته که باید در یک استارتاپ رعایت شود

ده نکته که باید در یک استارتاپ رعایت شود

استارتاپ ها امروزه نقش بسیار زیادی را در ایده پروری بین مردم ایفا می کنند در واقع استارتاپ باعث شده اند مردم با تشکیل تیم های که هر کدام از آن ها تخصصی دارند سعی به پیاده سازی و اجرای ایده های خود بکنند . با این حال بسیاری از آنها هنگام پیاده سازی ایده های خود به دلیل نداشتن تجربه کافی در طراحی بخصوص طراحی سایت برای نشان دادن ایده خود در فضای مجازی با مشکلات بزرگی دست به گریبان می باشند . ما در اینجا می خواهیم چند مورد را که باید در یک استارتاپ در زمان طراحی انجام داد را بیان نمایم در واقع این موارد ها جزء ضروریت انجام کار می باشند .

ساده سازی

بسیاری از استارتاپ ها دارای گرافیک های زیبا و برخی از آن ها عجیب و غریب می باشند که باعث شده اند کاربران دقیقا نمی دانند باید چگونه با آنها کار کنند این بدان دلیل است که موقع طراحی ساده سازی فراموش شده است و بیشتر به گرافیک کار توجه شده بدون آنکه بدانند در اصل کاربران می خواهند در کمترین زمان ممکن به خواسته خود در سایت دست یابند . ساده سازی باید در تمامی بخش های سایت وجود داشته باشد از منو ، جستجو ، قابلیت پیدا کردن دکمه مناسب کارهای مشخص در بخش های مختلف سایت و ... همچنین باید بدانیم که یک طرح زیبا طرحی است که از موارد غیر ضروری خودداری می کند و یا آن ها را در طراحی کم رنگ می نماید.


رنگ را کاهش دهید

رنگ ها در ایجاد یک نام تجاری به یاد ماندنی و موفقیت آمیز اهمیت دارند اما طراحان بسیاری زمان استفاده از رنگ ها شروع به استفاده گسترده از رنگ های متنوع در سایت می کنند که باعث می شود کاربران به درستی متوجه رنگ اصلی سایت که باید برای کاربران در طول تمامی صفحات سایت مشخص باشد دیده نمی شود اگر شما به برندهای مانند کوکاکولا ، فیس بوک ، توییتر و... نگاه کنید این برندها به آسانی با یک رنگ اصلی شناسایی می شوند . در زمان طراحی سایت طرح باید هدف خود را روی یک یا دو رنگ متمرکز کرده و از رنگ خنثی و برای شکل بخشیدن به طرح خود در سایت استفاده نماید.


فونت طراحی را مشخص کنید

تایپوگرافی یک ابزار ارتباطی بسیار مهم برای سایت ها می باشند . یکی از رایج ترین اشتباهات که طراحان بی تجربه تمایل به استفاده از آن را دارند این است که در صفحات مختلف و یا بخش های مختلف به فونت های گوناگونی روی آورند این باعث می شود نوعی ناهماهنگی بین بخش های مختلف و صفحات فرود سایت ایجاد شود .


بهبود خوانایی

نود و پنج درصد طراحی سایت ، تایپوگرافی می باشند . تایپوگرافی چیزی است که کاربران سایت می خوانند ، یاد میگیرند و یا پیامی را در سراسر صفحات سایت دریافت می کنند . عواملی که باید در بهبود خوانایی و تایپوگرافی توجه داشت :

·         تضاد : اطمینان حاصل کنید محتوای شما تیره تر از پس زمینه است که این باعث خوانایی محتوای سایت شما می شود

·         ارتفاع خط : ارتفاع خط از 1.5 به 1.75 تنظیم کنید تا مطمئن شوید که خطوط دارای فضای کافی برای نفس کشیدن است و به درستی دیده می شوند

·         سلسله مراتب باید به درستی در محتوا انجام شود و با اندازهای مورد نظر عنوان یا تیتر ، زیر تیتر ، متن مقاله و... همه باید دارای نوعی هماهنگی بین خود باشند.


اجرا تست A/B

راه اندازی و تست یک استارتاپ بسیار مهم می باشد چرا که قبل از اینکه طرح نهایی شود باید اطمینان حاصل شود که طرح بدرستی و براساس ایده مورد نظر پیاده سازی شده و هیچ نقصی ندارد همچنین سعی کنید یک صفحه فرود نداشته باشید و از چندین صفحه فرود در سایت خود برای گسترده تر کردن ایده خود استفاده نماید چند ابزاری که می تواند به شما کمک کند مانند Unbounce, Google Analytics, Optimizely, KISSmetrics استفاده نماید .
تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (273)
کد خبر: 2180


  • ده نکته که باید در یک استارتاپ رعایت شود