Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

نحوه انتخاب مانیتور مناسب برای طراحی سایت

نحوه انتخاب مانیتور مناسب برای طراحی سایت

داشتن تجهزات مناسب می تواند کار بر روی یک پروژه طراحی سایت را لذت بخش و راحت کند . اصولا ابزاهای مناسب برای طراحی باید وجود داشته باشند چرا که طراح باید فقط نگران طراحی خود باشد تا کاری که انجام می دهد به درستی انجام شود یکی از این ابزارها بری یک طراح که نقش کلیدی را بازی می کند مانیتور می باشد . اینکه کدام مانیتور مناسب طراحی می باشد بسیار چالش برانگیز است چون جواب آن را نمی توان به سادگی داد . در این مقاله سعی شده است شما را با برخی از ایده ها و مواردی که به پیدا کردن یک مانیتور مناسب برای طراحی راهنمایی می کند بپردازیم.

 

دسکتاپ و یا لپ تاب

اول طراح باید تصمیم بگیرد که طراحی را بر روی لپ تاب انجام می دهد و یا کامپیوتر شخصی ؟ البته انتخاب این دو بستگی به محل کار طراح نیز بستگی خواهد داشت . اگر پاسخ لپ تاب باشد باید موارد علاوه بر عمر باطری ، قابل حمل بودن و سبک بودن آن ، اندازه آن و... در مورد خود مانیتور نیز دقت خاصی را داشته باشید . حال سوال مهم این است اندازه مانیتور چقدر باید باشد ؟ باید گفت که انداز مانیتور بستگی به نوع کار طراح حتی در طراحی می تواند متفاوت باشد و یک استاندارد دقیق نمی توان به طور کامل برای آن بیان کرد . به عنوان مثال اگر طراح در حال طراحی یک بازی باشد باید یک اندازه کوچکتر را برای آن در نظر بگیرد تا بتواند آن بازی در موبایل های هوشمند و تبلت ها به خوبی اجرا شود . اما اگر طراح مشغول طراحی سایت باشد نیاز به مانیتور بزرگ دارد بر طبق آمارهای گرفته شده طراحان از مانیتورهای بین 24 تا 27 اینچی برای کارهای خود استفاده می کنند . همچنین باید در هنگام مانیتور دقت شود رزولیشن مناسب و بالایی انتخاب گردد چرا که تعداد پیکسل ها هر چقدر بیشتر شود وضوح بالاتر و جزئیات بهتر دیده می شود . شان اندرسون یک لیست از بهترین رزولیسن های که صفحه نمایش باید در طراحی سایت داشته باشد را تا بتوان تمامی جزئیات را با دقت توسط طراحان دیده شود را جمع آوری نموده است.


همه مانیتورها همانطوری که ساخته می شوند مشابه هم نیستند . اکثر آنها به چهار دسته تقسیم می شوند و دارای قیمت و عملکرد متفاوتی دارند :

TN : این رایج ترین و ارزان ترین سبک مانیتور های امروزی می باشد . این نوع مانیتورها سریع و دارای سرعت زیاد برای نمایش می باشد اما دقت خوبی ندارند .

VA : این نوع از مانیتورها از لحاظ دوام جزء بادوام ترین مانیتور ها می باشند و قیمت آن نیز در رنج متوسط قیمت های مانیتور قرار دارد . و دارای رنگی بهتر از TN است .

IPS : اگر رنگ برای طراح در درجه اول قرار دارد این نوع مانیتور نیازهای آن را برای طراحی جواب می دهد . دقت فوق العاده و سرعت آن باعث شده است که از تکنولوژی های متعدد برای آن استفاده شود و این امر قیمت آن را گران کرده است .

PLS : این مدل بسیار شبیه مدل قبلی می باشد با کالیبراسیون و ویژگی های بیشتر که آن را بسیار گران کرده است .


رنگ

رنگ نقش مهمی را در طراحی بخصوص در طراحی سایت ایفا می کند بنابراین همیشه برای طراحان بسیار مهم می باشد که مانیتور که انتخاب می کند این ویژگی را به خوبی پشتیبانی نماید در واقع باید مانیتور قابلیت اصلاح رنگ و کالیبراسیون را داشته باشد با این ویژگی ها طراح اطمینان پیدا می کند آنچه که روی صفحه نمایش می بیند دقیقا آن چیزی خواهد بود که کاربران دیگر خواهند دید .  همچنین گرادیان خاکستری باید در مانیتوربه خوبی پشتیبانی شود تا سایه های ایجاد شده هنگام طراحی با جزئیات بیشتری دیده شود و طراحان درک درست و صحیحی از سایه های که ایجاد می کنند داشته باشند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (255)
کد خبر: 2183


  • نحوه انتخاب مانیتور مناسب برای طراحی سایت