Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
16

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی از جمله طراحی های هست که نیاز به هنر و دقت بیشتری می خواهد چرا که این نوع طراحی برای مشتریانی می باشند که خود با طراحی و هنر سروکار دارند . در این نوع طراحی ها باید بر روی نوع چیدمان تصاویر متمرکز شد ، ما در این مقاله چند مورد رایج و ایده ال را برای این نوع طراحی بیان می کنیم .

سایت های  هیرو

یکی از زیباترین راه های سایت های عکاسی استفاده از تصاویر بزرگ و تمام صفحه در این سایت ها می باشد تصاویر زیبا و تاثیر گذار می تواند گزینه بسیار مناسبی برای این نوع سایت ها محسوب شود . تصاویر باید نمایانگر آنچه که سایت و یا برند سایت می خواهد دنبال کند باشد .


اسلایدر و نمایش چندین عکس

هنگامی که طراح قصد دارد بیش از یک تصویر را به صورت پشت سرهم به نمایش بگذارد اسلایدر گزینه خوبی می تواند باشد . ای باعث می شود مدیر سایت بتواند اهداف سایت و یا کسب و کار خود را در چند تصویر به کاربران نمایش دهد . همچنین کاربر می تواند با امکاناتی که طراح سایت در هنگام طراحی اسلایدر در سایت قرار می دهد به تصویر مورد نظر خود سریع تر دست یابد . توجه داشته باشید که اسلایدر می تواند یک CTA خود نیز باشد چرا که برای هر یک از تصاویر می توان لینکی در نظر گرفت .


ایجاد تصاویر به صورت گرید

گروه بندی زیبا از عکس ها می تواند فضای سایت را هنری تر کند البته باید در مورد انتخاب عکس و ایجاد گروه بندی توجه لازم انجام شود . همچنین می توان از تکنیک های جی کوئری و یا کتابخانه های دیگر جاوا اسکریپت برای این کار استفاده شود تا بتوان به شکل زیبای عکس ها را به نمایش در آورد . طراح در باره اندازه عکس ها که در کنار هم قرار می گیرد نیز در این روش توجه کند چرا که باید از نظم یکسان و هماهنگی برخوردار باشند .


استفاده از زیبای حداقل

یک نوع طراحی سایت در زمینه عکاسی این است که تمامی بخش های را ساده طراحی کنید و از عکس ها را به صورتی که بیان کننده آن بخش از سایت می باشد قرار دهید و داخل عکس ها شروع به نوشتن متن دلخواه خود کنید . این باعث می شود کاربران حس نزدیکی شدیدی به سایت داشته باشند و آن را مانند یک گالری عکاسی ببینند و نه یک سایت . در واقع ساده طراحی کردن و زیبای حداقلی باعث می شود دید کاربران فقط به عکس ها جذب شود .


از افکت های زیاد خود داری کنید

درحال حاضر بیشتر طراحان از انواع افکت ها بر روی سایت استفاده می کنند که می تواند این افکت ها برای هر المان مانند متن ، عکس و... باشد باید بدانیم که در طراحی سایت عکاسی نه تنها نباید بیش از حد از این افکت ها استفاده کرد بلکه تعداد استفاده از آنها در مقایسه با یک سایت تجاری نیز باید کمتر باشد تا حس واقعی بیشتری داشته باشد . عکس های که در سایت نمایش داده می شود دارای وضوح بالای هستند و اضافه شدن افکت به آن ممکن است آن ها را پیش از پیش سنگین نماید که در نتیجه بارگذاری و لود اولیه ن دشوارتر می باشد .


استفاده از کنتراست

کنتراست یکی از اصول کلیدی طراحی است و زمانی که شما در حال طراحی یک سایت هنر و یا عکاسی هستید استفاده از این تکنیک باید در طراحی صورت گیرد . زمینه های سیاه و سفید و یا حنثی اغلب در سایت های عکاسی بهترین گزینه می باشند زیرا با عث هنری شدن و واقعی بودن آن می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (290)
کد خبر: 2184


  • طراحی سایت عکاسی