Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
16

نحوه استفاده از رنگ های پاستل در طراحی سایت

نحوه استفاده از رنگ های پاستل در طراحی سایت

اسنتفاده از رنگ های پاستل در طراحی سایت در حال افزایش می باشد ، چرا که این رنگ نوعی جان بخشیدن به المان ها و اشیاء درون سایت تلقی می شود . ما در این مقاله قصد داریم با برخی از این نوع طراحی ها آشنا شویم و ببنیم طراحان مختلف چگونه از این نوع رنگ ها استفاده نموده اند .

پس زمینه پاستا

پس زمینه پاستل می تواند یک راه عالی برای استفاده از جذب مخاطبان در سایت می باشد به دلیل تناقض استفاده شده در این طرح جذابیت رنگ ها بهتر و بیشتر نمایان می شود . این یک روش در استفاده از رنگ های پاستل می باشد استفاده از تغییرات رنگ به شکلی که تناقض در آن نمایان شود و زیبای طرح را به تصویر بکشد .


Bold Pastels

در این طراحی هر بخش از سایت با یک رنگ پاستل کشیده شده است این نوع پالت رنگ می تواند نوعی طراحی جسورانه محسوب شود و طراح آن ماری کبریب این کار را به زیبای هر چه تمام تر انجام داده است همچنین سعی شده است هر بخشی که از رنگ پاستل استفاده می کند شامل پیامی به مخاطب برای اهداف سایت باشد تا کاربران سایت هنگام دیدن آن هدف مورد نظر را نیز به خاطر بسپارند .


Pastels for Mood

رنگ های پاستل یک احساس آرامش و آسایش را به انسان القا می کند بنابراین در هنگام طراحی سایت با ترکیب این رنگ ها می توان اهداف و مسیری که سایت به دنبال آن می باشد را به سادگی و با زیبای بصری ایجاد نمود . این سایت یک ارتباط عاطفی و حسی را با کاربران برقرار می کند و کاربران را در یک محیط آرام دعوت به یک کاپیچینو گرم می کند که از آن می توان لذت برد .


پاستل در تصویر

رنگ های پاستل گزینه خوبی برای تصاویر است .  در بعضی مواقع نمی توان به درستی مفهوم و یا هدف ها را به کاربران توضیح داد و با ترکیب تصاویر در کنار رنگ مفهوم آن به درستی نشان داده می شود . همچنین تصاویر پاستل اجازه قاشی های را می دهد که ممکن است کاربران را شگفت زده نماید .


کنتراست پاستل

رنگ پاستل یک ابزار عالی برای ایجاد کنتراست با سایر عناصر طراحی می باشد . Kinder Fotografie توانسته است یک طرحی با استفاده از دستمال کاغذی ، عکس ها و متن زیبا تولید نماید جزئیات بخش های کوچک سایت با استفاده از رنگ های پاستل ایجاد شده است . اما آنچه جذابین سایت را بیشتر کرده است تصاویر کودکان و کلمه لبخند است که کاربران را متوجه جزئیات سایت نیز می کند .


در زیر چند نمونه از طراحی های دیگر با رنگ پاستل را مشاهده خواهید کرد .


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (203)
گروه خبر: طراحی سایت, رنگ
کد خبر: 2190


  • نحوه استفاده از رنگ های پاستل در طراحی سایت