Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
16

امکانات ویرایش فایرفاکس برای کمک به طراحی سایت

امکانات ویرایش فایرفاکس برای کمک به طراحی سایت

امروزه مرورگرها امکانات زیادی را برای استفاده طراحان سایت در اختیار آنها قرار داده اند یکی از این مرورگرها که بیشترین استفاده را در میان طراحان دارد مرورگر فایرفاکس می باشد . ما می خواهیم در این مقاله به بررسی ویژگی های اساسی این مرورگر محبوب و تاثیر آن در طراحی سایت بپردازیم .

ویرایشگر ادیتور

ویرایشگر ادیتور فایرفاکس این امکان را به طراحان سایت می دهد تا سورس یک صفحه سایت را به صورت کامل ببینند و بتوانند براساس اطلاعاتی که آن ادیتور به آنها می دهند تمامی فایل ها آن را دریافت کند همچنین به صورت کاملا live می توانند تغییرات مورد نظر را در ادیتور دهند تا ببنید بعد از تغییرات صفحه سایت به چه صورت می شوند این ویرایشگر در خود فایرفاکس می باشد بدون آنکه نیاز به هیچ ابزار اضافی برای نصب آن نیاز باشد .


تست سایت ریسپانسیو

بسیاری از طراحان همیشه دوست دارند بدانند طراحی سایت آنها در هر مرحله به طور کامل ریسپانسیو می باشد و برای تمامی دیوایس های هوشمند به درستی طراحی شده است یک راه آسان استفاده از مرورگر فایرفاکس است که دارای امکان مشاهده سایت با انواع دیوایس های هوشمند است در واقع طراح سایت می توانند هر نوع از دیوایسی را انتخاب نمایند و به صورت زنده مشاهده نمایند طرح آنها در آن دیوایس به چه شکل خواهد بود . همچنین یک قسمت در این ویژگی وجود دارد که به طراح اجازه می دهد خود اندازه مشخص شده را وارد نماید تا ببیند سایت طراحی شده به چه صورت نمایش داده می شود .


کنسول وب برای جاوا اسکریپت و سایر المان ها

یکی از موارد مهم در جاوا اسکریپت این است که  به کاربران و یا طراحان اجازه می دهد هنگام اجرای یک جاوا اسکریپت آن را به طور کامل دیباگ کرده و از عیب یابی آن هنگام اجرا مطلع شوند . همچنین این قابلیت به طراحان داده می شود که براساس event مورد نظر دیباگ را انجام دهند . قسمت های دیگر این کنسول وب نیز هر کدام می توانند بخش های مانند HTML ،CSS و.. را نیز کنترل نمایند .


مانیتور کردن صفحات سایت

یکی دیگر از ویژگی های مرورگر فایرفاکس قابلیت مشاهده اطلاعات و یا لود شدن فایل ها در هنگام باگذاری سایت می باشد اینکه هر کدام از فایل ها با چه حجمی و چه زمانی را طول کشیده اند تا لود شوند برای طراحان سایت که می خواهند طراحی سایت آن ها کمترین زمان با کمترین حجم را داشته باشند بسیار مهم و حیاتی است .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (284)
کد خبر: 2191


  • امکانات ویرایش فایرفاکس برای کمک به طراحی سایت