Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

اهمیت داشبورد در طراحی سایت

اهمیت داشبورد در طراحی سایت

آیا درباره چگونگی نمایش اطلاعات به خصوص اطلاعات زیاد به صورت یکباره به کاربران فکر کرده اید ، اینکه چطور در طراحی سایت و در قسمت اکانت کاربری اطلاعات زیاد را مانند شارژ کاربر ، خریدهای انجام شده ، محصولات جدید و... را به کاربران نمایش دهید . داشبورد به طراح کمک می کند همه اطلاعات حساس را به کاربران هنگام ورود به سایت و لاگین کردن در سایت به آن ها اطلاع دهد . یکی از خصوصیاتی که داشبورد می تواند داشته باشد طراحی گرافیکی آن می باشد چرا که کاربر هنگام مشاهده حجم زیادی از اطلاعات دچار سردرگمی می شود استفاده از طراحی گرافیک در این بخش هم جذابیت کار را برای کاربران ایجاد می کند و هم آن ها را از سردرگمی نجات می دهد .


برای ساختن داشبورد  کتابخانه های زیبای از جاوا اسکریپت و جی کوئری وجود دارد که طراحان و توسعه دهنگان سایت می توانند از آنها استفاده نمایند. همچنین ویجتی با Dash  وجود دارد که می تواند یک داشبورد زیبا را برای طراحان درست کند بدون آنکه کدی زده شود برخی ویژگی های که این ویجت دارد شامل موارد زیر می باشد :

·         برای نگه داشتن پروفایل های رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد

·         نمایش  گوگل آنالیز سایت

·         نمایش اخبار و یا آنچه که کاربران در مورد سایت شما در رسانه های اجتماعی می نویسند

·         آب و هوا را بررسی کنید یا با اطلاعات بهداشتی مهم را نشان می دهد

·         می توان از وب سرویس برای Dash  استفاده کرد


همچنین توصیه شده است در هنگام استفاده از داشبورد چند نوع گرافیک برای اطلاعات کاربران در نظر گرفته شود و هر یک از آنها بنا به وضعیت آن اطلاعات رنگ های متفاوتی داشته باشند . مثلا اگر شارژ کاربر و یا تاریخ تمدید کاربر در حال اتمام است آن را در داشبورد با رنگ زرد و اگر روز پایانی باشد با رنگ قرمز نمایش داده شود .  همچنین قرار دادن افکت بر روی هر یک از اشکال گرافیکی در داشبورد باعث می شود کاربران حس بهتری نسبت به داشبورد پیدا کنند . اگر در هنگام ثبت نام موارد شخصی مانند رنگ مورد علاقه ، جنسیت و ... را دریافت نموده اید می توان برای هر کاربر متناسب با اطلاعات وارد شده رنگ و یا اشکال مختلف را ایجاد نمایید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (359)
کد خبر: 2195


  • اهمیت داشبورد در طراحی سایت