Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

دکمه های شبح (نامرئی) در طراحی سایت

دکمه های شبح  (نامرئی) در طراحی سایت

تقربیا از سال 2014 دکمه های شبح مانند در طراحی سایت رونق گرفتند ، دکمه در سایت که جزء اصلی ترین بخش های یک سایت برای رسیدن سایت به اهدافشان هستند همیشه مورد توجه طراحان قرار می گیرند تا با طراحی های مختلف بتوانند توجه کاربران را به خود جلب نمایند . در سال 2014 بود که این دکمه ها طراحی شدند و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفتند . دکمه شبح شامل یک شکل ساده ، مسطح یا فلت از اشکال گوناگون مانند مستطیل ، مربع ، دایره می باشند که داخل آن خالی هستند و فقط بدنه آن با یک خط ایجاد شده است . خصوصیات این دکمه با سایر دکمه ها این است که اغلب بسیار بزرگتر از دکمه های دیگر که در سایت قرار می گیرند طراحی می شوند و در مکان های حساس تر برای برجسته کردن آن بخش مورد استفاده قرار می گیرند . این نوع دکمه ها در تعدادی از انواع سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند اما اغلب در صفحه های که طراحان از طرح های مینیمالیستی در آن استفاده می گیرند استفاده می شود ، همچنین این سبک دکمه ها در طراحی سایت های هنری و عکاسی بیشتر مورد استفاده می باشند چرا که این سبک دکمه جنبه هنری نیز دارد .


گرچه دکمه های شبح دارای قوانین جامع و کاملی نمی باشند اما اغلب شامل قوانین زیر هستند :

·         این دکمه توخالی هستند

·         یک طرح ساده که اغلب تنها چند ضلعی ضخیم دارند

·         دارای متنی ساده و کم

·         رنگ اغلب آنها سفید یا سیاه است

·         دکمه ها اغلب بزرگتر از دکمه های سنتی هستند

·         دکمه های Ghost اغلب بر روی صفحه قرار می گیرند

·         دکمه های Ghost را می توان به تنهایی یا در دسته بندی های کوچک دکمه ها قرار داد

·         دکمه با طرح های مسطح یا تقریبا مسطح استفاده می شود

·         آیکون های کوچک، هندسی را می توان در داخل این دکمه ها استفاده کرد

·         دکمه دارای خصوصیت ترنسپرنت می باشد


البته این نوع سبک دکمه در روند طراحی سایت های فلت که از سال 2013 آغاز شده است می باشد . همچنین بر طبق آمارها دکمه ترنسپرنت و یا شبح کاربر را به دلیل متفاوت بودن به طور ناخودآگاه به خود جلب می کند برای همین بسیاری از طراحان از آن به عنوان بهترین دکمه CTA یاد می کنند که می تواند درصد بالای از کاربران را مجبور به کلیک بر روی خود نماید .


گرچه این نوع دکمه ها در طراحی سایت بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما مانند هر عنصر دیگر در سایت دارای معایبی نیست می باشد یکی از این معایب این است که رنگ آن با پس زمینه سایت بسیار همخوانی داشته و از آن جهت می تواند باعث دیده نشدن شود که نارضایتی برخی از کاربران را به همراه خواهد داشت . البته این موضوع را می توان با برجسته کردن اطراف دکمه برطرف کرد به طوری که به صورت واضح دکمه نمایان شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (311)
کد خبر: 2202


  • دکمه های شبح  (نامرئی) در طراحی سایت